24/03/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Ceyhanlı minikler karne sevinci yaşadı

Ceyhan Belediyesi bünyesindeki ilk ve tek kreşte karne heyecanı yaşandı. Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki 3-6 yaş grubunda minik yüreklerin karne sevinci yüzlerine yansıdı. Gözlerinin içi gülen çocukların karne heyecanına ortak olan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Türkiye’nin geleceğinde imzası olacak bugünün minikleri, yarınların teminatı güzel çocuklarla bir arada olmanın mutluluğunu ve umudunu paylaştı.

 

Ceyhan Belediyesi tarihinin ilk ve tek kreşinde karne heyecanı yaşayan miniklerin kendisini de heyecanlandırdığını vurgulayan Başkan Hülya Erdem, çocukların geleceğine yön veren, hayatlarını şekillendiren kreşin, çocukların özgüvenini de geliştirdiğine işaret etti.

 

“ÇOCUKLARIMIZIN ÖZGÜVENİ ARTIYOR”

 

Yarıyıl tatili öncesi karne alan Ceyhan, Adana ve Türkiye’deki tüm çocukları ve gençleri tebrik eden Başkan Erdem, ailedeki gelişimi ile birlikte kreş sayesinde minik çocukların duygularını da dile getirdiğini vurguladı.

Öz bakım becerilerini kendi başlarına yapmanın sevincini yaşayan miniklerin, oyun oynamanın yanı sıra hem etrafını, hem de kendini ve yenilikleri keşfettiğini kaydeden Başkan Erdem, “Minik yüreklerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, hepsinin gözlerinden öpüyorum. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan ailelerimizi ve kreş müdürü nezdinde tüm eğitimcilerimizi kutluyorum” dedi.

 

Ceyhan Belediyesi bünyesindeki üniversiteye hazırlık dershanesiyle de Ceyhanlı gençlerin iyi bir üniversiteyle birlikte daha güzel bir geleceğe imza atmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Erdem, “Ceyhan’ımızı bir eğitim kenti yapmaya kararlıyız” diye konuştu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, karne alan küçük çocukların eğitim hayatlarının başarılarla dolu olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir