01/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

ÇKA Yönetim Kurulu Toplantısı Mersin’de Yapıldı

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban’ın başkanlığında Mersin’de gerçekleştirildi. 

Toplantıya Vali Süleyman Elban ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger katıldı.

Önceki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlara yönelik yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, gelecek ay için yapılması planlanan çalışmalar görüşülerek karara bağlandı.

Ekonomik gelişmelere ilişkin bir bilgilendirme sunumunun da yapıldığı toplantıda ÇKA’nın 2020 Yılı Covid 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı kapanış raporu ve 2020 Yılı Sayıştay Denetim Raporu da gözden geçirildi.

Vali Elban, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Görüş alışverişiyle süren toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir