09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Seyhan’da, ”19 Mayıs” coşkusu

Başkan Akay, gençlerin bayramını kutladı

 

Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Emre Gönlüşen Spor Kompleksi’nde Uzman Eğitmenler nezaretinde gerçekleşen çalışmaları Belediye Meclis Üyeleri,Muhtarlar ile birlikte inceledi ve gençlerin bayramını kutladı.

“ATATÜRK, CUMHURİYETİ GENÇLİĞE EMANET ETTİ ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla,  Belediyeleri’ne ait spor tesisleri’nde etkinlikler düzenlendiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif  Kemal Akay, “ 19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun başlangıç noktası. Anti emperyalizme karşı mücadelenin tam bağımsızlık için mücadelenin başladığı gün. Öncelikle böyle bir gününde gençliğe emanet edilmiş olması aslında çok anlamlı. Öncelikle gençliğin bu bayramını kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra cumhuriyetin ne denli önemli olduğunu defalarca anlatmış ve gençliğe emanet etmiştir” dedi.

“GENÇ BAĞIMSIZLIĞI SEVER VE ÖZGÜRLÜKTÜN YANADIR”

Başkan Akay, konuşmasını şöyle sürdürdü, Mustafa Kemal Atatürk, “ Ey yükselen genç nesil cumhuriyeti biz kurduk. Bunu yaşatacak sizlersiniz” derken gerçekten  Cumhuriyetin geleceğini olduğu gibi gençlere emanet edilmesini özel olarak istemiştir.  Çünkü, gençliğin aslında Çanakkale ve  Kurtuluş Savaşı’ndan başlamak üzere neler yaptığını hangi fedekarlıklarla mücadele ettiğini gören kişiydi.  Bu nedenle de gençliğe emanette hiç tereddüt etmemiştir. Çünkü, genç enerjidir, enerjiktir, dinamiktir, bağımsızlığı sever, özgürlükten yanadır, önünde uzun bir yaşam vardır.  Önyargılardan kalıplaşmış duygulardan uzaktır. Bu nedenle de zaten cumhuriyetin temel niteliği olan bu tür kavramları da en iyi şekilde temsil edecek yapılar gençlerdir. “

“GENÇLER, BUGÜNÜN VE GELECEĞİN YÖNETİCİLERİ VE KORUYUCULARIDIR”

“Bu nedenle de gençlere emanet edilmiştir. Genç bugünün ve geleceğin yöneticileri ve koruyucularıdır. Bunu da böyle bilmekte yarar var. Kongreler sırasında birileri geri adım attığında gençlerin nasıl mücadele ettiğini, nasıl Atatürk’ü bağımsızlık yolunda yönelttiğini, çok açıkca bilen insan olarak böyle bir şey tercih etmiştir. Bütün gençlerimizin bayramı kutlu olsun”

TÜM SEYHAN’A 19 MAYIS COŞKUSU YAŞATILDI

Seyhan Belediyesi ayrıca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Belediye araçlarıyla tüm Seyhan’a 19 Mayıs çoşkusunu yaşattı. Şehir turu atılan araçlarda saatler, 19.19’u gösterdiğinde camlarda ve balkonlarda İstiklal Marşı hep birlikte okundu.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir