29/11/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

VALİ ELBAN 21. ÇUKUROVA CUP 14 YAŞ ULUSLARARASI TENİS TURNUVASI’NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Vali Süleyman Elban, İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin ana sponsorluğunda, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 21. Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’ nın (Tennis Europe Junior Tour) açılış törenine katıldı.

Vali Elban, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübünde gerçekleştirilen açılış töreni öncesinde tesisi gezerek yetkililerden tesisin genel özellikleri hakkında bilgi aldı.

Çukurova Kaymakamı Mustafa Kaya ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı programda; Doğa Koleji Kurucusu Dr. Halil Gürsoy, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü Başkanı Ali Keskin ile Vali Süleyman Elban birer konuşma gerçekleştirdi.

Vali Elban, törende gerçekleştirdiği konuşmada “İnsanlar, yatırım yaparken yaptıkları yatırımın sonucunda mutlaka bir kazanç bekler. Ancak insana, özellikle de gençlerimize ve çocuklarımıza yapılan yatırımların beklentisi çok daha büyük olur. Gençliğimize ve çocuklarımıza yaptığımız yatırımların maddi yatırımlardan çok daha önemli olduğuna inanıyor, çocuklarımıza yaptığımız yatırımların karşılığını her zaman fazlasıyla aldığımızı düşünüyorum. Sağlıklı, sporla uğraşan, zihnen ve bedenen gelişmiş, sporcu ahlakıyla donanmış gençlerin yetişmesi bizim için çok büyük anlam ifade ediyor. Bu sebeple bu tür turnuvalara ve etkinliklere çok önem veriyoruz. Bu tür etkinliklerde gençlerimizin sağlığını, huzurunu, geleceğini görüyor, burada bulunmaktan kıvanç duyuyoruz. 21 yıldır her türlü şart altında son iki yıldır da pandemi koşullarına rağmen bu turnuvayı kesintine uğratmaksızın devam ettiren ve bunu sağlamak için emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasını turnuvanın her şeyden önce; çocukların sağlığına ve birbirleriyle aralarındaki dostluk ilişkisinin gelişmesine katkıda bulunmasını ve centilmence, sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını temenni ederek sürdüren Vali Elban, turnuvada mücadele edecek tüm genç sporculara başarılar diledi.
eskişehir escort bayan

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir