04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN ‘‘TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 176. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE 8-14 NİSAN POLİS HAFTASI’’ KUTLAMA MESAJI

10 Nisan 1845’te Polis Nizamnamesi ile kurulan, her türlü suç ve suçlu ile mücadelesini çağın sunduğu imkânlarla sürdüren emniyet teşkilatımızın 176. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

176 yıldır, kamu düzeninin sağlanmasından suçun önlenmesine yönelik çalışmalara, ortaya çıkan suçlarda faillerin yakalanıp kanun önüne çıkarılmasına, can ve mal güvenliğinin sağlanmasından milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasına pek çok alanda yürüttüğü çalışmalarla emniyet teşkilatımız, insanüstü bir azim ve gayretin de en önemli örneğini sergilemektedir. Bu anlamda içinde yaşadığımız coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen emniyet teşkilatımızın başta terör ve bağlantılı suçlar olmak üzere milletimizin huzuru, devletimizin bekası, istiklal ve istikbalimizin temini için büyük bir özveriyle sergilediği üstün çalışma, her türlü takdirin üstündedir.

 

Görevlerini evrensel hukuk ilkeleri, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı ilkelerinden ödün vermeden, adalet ve güvenlik terazisini gözeterek gerçekleştiren, her türlü çalışma koşulunda üstün bir vazife anlayışıyla ve fedakârca ülkesine ve milletine hizmet eden emniyet teşkilatımızın mensupları;  vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin, aziz milletimizin,  milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Bu uğurda gösterilen azim ve kararlılık dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de bizleri gururlandırmaya devam edecektir.

 

Bu duygularla Emniyet Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıl Dönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyorum. Görevleri başında şehit olan kahraman polislerimizi rahmetle ve minnetle anarak ailelerine başsağlığı diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatandaşımızın daha güvenli, huzurlu ve adaletli bir ortamda özgürce yaşaması için gecesini gündüzüne katarak mesleğini icra eden emniyet teşkilatımızın değerli mensuplarını sevgiyle selamlıyor; çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir