29/11/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

“Halka destek verin, zorunlu ihtiyaçları ücretsiz karşılayın”

Ayhan Barut, yıkıcı etkileriyle süren pandemide halka destek verilmesini, etkin önlem alınmasını istedi

“Uzmanları dinleyin, etkin önlem alın”

“Pandemideki olumsuz tablonun sorumlusu iktidardır”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, pandemide herkesi tedirgin eden olumsuz tablonun sorumlusu iktidarı acil eylem planı hazırlayarak çözüm bulması için göreve çağırdı. Halka destek verilmesini, günlük yaşamı karşılayacak yardım yapılmasını isteyen Barut, uzmanlara kulak verilerek daha fazla zaman yitirmeden acil eylem planı hazırlanmasını talep etti.

“MAALESEF LİDER YAPTILAR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Pandemi tüm yıkıcı etkileriyle, halk sağlığından ekonomik ve sosyal yaşama dek her alanda sürüyor. Uzmanlara kulak vermeyen, işçisinden çiftçisine, esnafından işsizine kimseye destek olmayan iktidar, günlük 50 binleri aşan vaka sayısının sorumlusudur. Maalesef ülkemizi gelişmişlik ve kalkınmışlık sıralamasında değil, vaka sayısında Avrupa lideri yaptılar, dünyada ise ilk sıralara taşıdılar” diye konuştu.

“HALKIN İHTİYAÇLARI KARŞILANMADAN OLUMLU GELİŞME OLMAZ”

Pandemide yaşananlara değinerek iktidarı etkin ve acil önlemler almaya çağıran Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Bu aşamada, daha fazla vakit kaybetmeden bilimsel kurallara uygun olarak belli bir süre toplum hareketliğinin kısıtlanması gerekiyor. Uzmanların uyarıları doğrultusunda etkin önlemler alınmalı, acil eylem planı uygulanmalıdır. İşçi ve emekçilerin, işsizlerin, düzenli geliri olmayanların, yevmiye ile çalışanların, esnafından emeklisine tüm halkın zorunlu ihtiyaçları karşılanmadan olumlu bir gelişme beklenemez.  Sosyal devletin gereğini yapın, halka destek olun. Günlük yaşamı karşılayacak ücretli izin, ücretsiz su-ısınma-elektrik desteği, ayni ve nakdi yardımlarla halka destek verin.”

 
ucuz youtube izlenme satın al

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir