04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Vali Elban’dan Ortadoğu Alüminyum’a Ziyaret

Adana’da üretim yaparak kent ve ülke ekonomisine katkı sunan üretim tesislerini sık sık ziyaret etmeye özen gösteren Vali Süleyman Elban, Ortadoğu Alüminyum ve PVC Plastik İmalat Sanayi ve Ticaret Pazarlama Limited Şirketini ziyaret etti.

 

Vali Elban, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve 25 yılı aşkın süredir alüminyum sektöründe faaliyet gösteren firmaya gerçekleştirdiği ziyarette firma sahibi Hikmet Aslan’dan tesiste gerçekleştirilen üretim hakkında bilgi aldı.

 

Sanayi, doğrama, cephe, ısı yalıtım, küpeşte ve cam balkon profilleri gibi birçok alüminyum profil çeşidinin yanı sıra PVC kapı ve pencere sistemleri, vakumlu cam tüp ile güneş ısı kolektörlerinin üretildiği tesis hakkında aldığı bilgilerin ardından ziyaretini vakumlu cam tüp, güneş ısı kolektörlerinin üretim tesisinde gerçekleştirdiği incelemeyle sürdüren Vali Elban, “Vakumlu cam tüpleri Türkiye’de ilk üreten fabrikanın Adana’da olması gurur verici.” diyerek firma yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

Gerçekleştirdikleri üretimin yanı sıra Adana’da sağladıkları istihdamla da kent ve bölge ekonomisine sundukları katkılardan dolayı firma yetkililerine teşekkür eden Vali Elban, ülkenin kalkınmasına yönelik hizmet veren tüm üreticilerin daima yanında olacaklarını kaydetti.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyaret, yapılan incelemenin ardından son buldu.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir