29/11/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Hizmet Odaları ve Otopark Protokolü İmzalandı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük ve en modern 3’üncü adliyesi olacak Adana Yeni Adalet Binası’nda; Adana Barosu ve avukatların kullanımına tahsis edilen hizmet odaları ve otoparkın protokolü imzalandı.

 

Başsavcılıkta gerçekleştirilen toplantı sonrası hazırlanan protokolü Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş imzaladılar.

 

Adana Yüreğir İlçesi Köprülü Mahallesinde 29 Kasım 2013’de yapımına başlanan yaklaşık 200 bin metrekare alana sahip 12 Blok’tan ve 5’er kattan oluşan Yeni Adalet Sarayı Binasında Baro Başkanlığının her katta bulunan hizmet birimleri ve 2. Katta avukatların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 360 metrekarelik Büyük Avukat Salonu yer alacaktır.

 

Toplam 23 odadan oluşacak hizmet birimleri, avukat odaları, fotokopi ve bilgisayarlı çalışma odaları, komisyon toplantı odası, disiplin duruşma salonu vs. alanlar ile avukatların ihtiyaçları giderileceği açıklandı.

 

Adliye Binası’nın önündeki ana cadde bölümünün altında yer alan kapalı otoparktan avukatların 300 araç kapasitesinden az olmamak üzere alanın da tahsisi yapıldığı bildirildi.

 

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, imza sonrası yaptığı açıklamada; “ İnşaatın ilk aşamasından itibaren çalışmalarını büyük bir dikkatle takip ettiğimiz süreçte artık sona gelindi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeni Adliye Binasının geçici kabulü yapılarak bina teslim alındı. 02.04.2021 tarihinden itibaren Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bazı birimlerinden başlanılarak taşınma süreci başlayacak, ek binalarda yer alan birimler ile devamında ana bina birimlerin taşınma işlemleri peyderpey yaz aylarında tamamlanması planlanmaktadır.

 

Adana’nın bölünen adliyeleri sorununun çözümüne ilişkin atılan bu önemli adım sonrası baromuz ve hizmet birimlerimizin dizayn ve tefrişinin kısa sürede yapımı ile süreç tamamlanacaktır.

 

Bugün Baromuz hizmetlerini ve meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağına inandığımız bir protokol yapılmıştır.

 

Meslektaşlarımıza daha rahat ve geniş alanlarda, daha fonksiyonel ve iyi hizmet verebilmek amacıyla çabalarımız devam etmektedir. Baromuza ait yerler ile yeni adliye binası meslektaşlarımıza ve yurttaşlarımıza hayırlı olsun. Kapısında Adalet Sarayı yazan adliyelerin içerisinde de. yurttaşın adaletin varlığını hissettiği keyifli ve verimli çalışmalar diliyorum ” dedi.

 

Toplantıda, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Tarsuslu ve Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş de hazır bulundu.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir