09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

“En İyi Narkotik Polisi: Anne” Projesi Kapsamında Gönüllü Anne Aynur Karabulut’tan, Vali Elban’a Ziyaret

Gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi kapsamında, gönüllü anne olan Aynur Karabulut, Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Elban, İçişleri Bakanlığı ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından hazırlanan “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi ile annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğünü ve bu sayede uyuşturucu ile mücadelede çok önemli aşamalar kaydedileceğini söyledi.

 

Projede gönüllü olan Aynur Karabulut’a teşekkür eden Vali Elban, “Çocukları, gençleri bağımlılık yaratan maddelerden korumak toplumun her kesimiyle topyekûn bir şekilde yürütülecek bir mücadele ile mümkün.  Bu hususta hepimize önemli görevler düşerken annelerimizden de çocuklarının davranışlarını gözlemlemelerini, olumsuz bir durum hissettiklerinde yetkili makamlara ulaşmalarını bekliyoruz. Sonsuz sevgileriyle her daim evlatlarının yanında olan annelerimizin feraseti, mücadelemize güç katacaktır.” dedi.

 

Geleceğimizi tehdit eden bağımlılık konusunda asla taviz vermeyeceklerini dile getiren Vali Elban, daha sağlam temeller üzerine kurulu sağlıklı bir nesil yetiştirmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Gönüllü anne Aynur Karabulut ise kabulünden dolayı Vali Elban’a teşekkür etti.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir