01/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

ATATÜRK’ÜN ADANA’YA GELİŞİNİN 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 98. yıl dönümü, Vali Süleyman Elban’ın katılımıyla düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Parkı’nda başlayan törende Vali Elban, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Program daha sonra Adana Tren Garı’nda devam etti. Burada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923’te trenle Adana’ya gelişi canlandırıldı. Vali Elban’a, trenden inen bir gazi ay yıldızlı şanlı bayrağımızı verdi.

Vali Süleyman Elban ve beraberindekiler, kutlama programı kapsamında Atatürk Bilim ve Kültür Müzesinde Atatürk fotoğraflarının yer aldığı sergiyi de ziyaret ettiler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 98. yıl dönümü etkinliklerine Vali Süleyman Elban’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ve Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da katıldı.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir