09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Vali Sonel, Ziyaretlerde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, Ordu Yeşilay Danışmanlık Merkezi, Başaranlar Gemi Sanayi ile Yenimahalle mevkinde bulunan esnaflara ziyarette bulundu.
Yeşilay Danışmanlık Merkezi(YEDAM)’ni Ziyaret Etti
İlk olarak, Altınordu ilçemizin Kumbaşı Mahallesinde geçtiğimiz Temmuz ayında faaliyete geçen alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ve bağımlı yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek hizmeti vermekte olan Ordu Yeşilay Danışmanlık Merkezi(YEDAM)’ni ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada Sosyal Hizmet Uzmanı Didem Demir’den çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde bulunan görüşme odaları, bilgi işlem ile psikolojik destek alan kişilerin hobi atölyelerindeki çalışmalarının yer aldığı birimleri gezen ve detaylı bilgi alan Vali Sonel, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin çok önemli bir merkez olduğunu söyledi.
YEDAM’ın uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından bağımlı bireylere hem arınma, hem de maddeyi bırakma sürecinde psikolojik ve sosyal destek veren bir merkez olduğunu hatırlatan Vali Tuncay Sonel, “Uzman Psikolog ve Sosyologların yer aldığı Yeşilay Danışmanlık Merkezimizde donanımlı bir ekip görev yapmaktadır. Valilik olarak bizler de gereken desteği vermeye hazırız” diyerek, YEDAM’da görevli personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Ordu Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Sosyal Hizmet Uzmanı Didem Demir de, Vali Tuncay Sonel’e  ziyaretlerinden dolayı  memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür etti.
Başaran Kardeşler Gemi Sanayine Ait Tersaneyi Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel, ikinci ziyaretini Kumbaşı Balıkçı Barınağı içerisindeki tersanede faaliyetini sürdüren Başaran Kardeşler Gemi Sanayi işletmesine gerçekleştirdi.
“Balık avcılığı gemisi, balık yetiştiriciliği gemisi, yolcu taşıma gemisi, yeni inşaa, onarım, boya, tamirat, bakım, yeni proje çizim ve uygulama, balıkçı teknesi ekip ve araçlarının onarım ve tadilatının yapıldığı tersaneyi gezen Vali Sonel, Başaran Kardeşler Gemi Sanayi Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muammer  Kaya’dan gemi imalatı hakkında bilgi aldı.
1974 yılında ahşap kayık imalatı için kurulan işletmenin  daha sonra tersaneye dönüştürüldüğünü söyleyen Muhammer Kaya, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Moritanya, İran, Azarbaycan gibi birçok ülkeye gemi üretimi yapıldığını ifade etti ve istihdamı iki katına çıkarmayı planladıklarını dile getirdi.
Tersanede 90 kişinin istihdam edildiğini belirten Vali Sonel, Ordu ekonomisine önemli katkı ve istihdam sağladıkları için Kaya ailesine teşekkür ediyorum. Moritanya’ ya 16, Gürcista’a 5 balıkçı gemisi gönderildiğini öğrendim. İlimizde böyle bir tersanenin olması gurur verici. Bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. Valilik olarak değerli iş insanlarımıza desteğimiz tamdır” dedi.
Yenimahalle Esnafını Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel, üçüncü ziyaretini ise  Altınordu Yenimahalle mevkinde bulunan esnaflara yaptı. Esnafların hal ve hatırlarını soran Vali Sonel, esnaflarla hasbihalde bulundu, sorun ve sıkıntılarını dinledi, bereketli kazanç dileğini iletti.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir