09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

AFAD DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ M1 ADANA AVM’de gerçekleştirildi

Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 2-3 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen “Deprem Haftası” etkinlikleri M1 Adana AVM ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

1-7 Mart “Deprem Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen etkinlikler 2-3 mart tarihlerinde M1 Adana’da halkla buluştu. AFAD bu yıl “2021 yılının” Afet Eğitim Yılı olarak kabul edilmesinden dolayı toplumun farkındalığını geliştirmek amacıyla Adana’da geniş bir sergi ve halkı kapsamlı olarak bilgilendirme etkinliğine imza attı.

 

    M1 Adana Alışveriş Merkezi’nde  2-3 mart tarihlerinde Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) uzman personellerinin sunduğu etkinlikte salgın koşulları göz önüne alınarak tüm önlemler tam anlamıyla uygulanarak etkinlik gerçekleştirildi. 2 gün gerçekleştirilen etkinlik süresince uzmanlar etkinlik alanına gelen tüm ziyaretçiler ile bire bir ilgilendiler. Büyük bir kısmı deprem kuşağında olan ülkemizin her bireyinin afet ve acil durumlarla ilgili görev ve temel sorumlulukları hakkında hazırlanan broşürler, bilgilendirme kitapçıları sergiye ve etkinliğe gelen tüm ziyaretçilere dağıtıldı.

    M1 Adana Müdürü Yalçın Öz,: “Deprem kuşağında olan ülkemizin her an deprem yaşama gerçeğiyle yaşaması çok boyutlu bir sorun. Bu anlamda vatandaşlarımızın bu gerçeğe  7’den 70’e eğitimli ve hazır olması gerekiyor. AFAD’ın Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği bu etkinliği çok anlamlı ve yararlı buluyoruz. M1 Adana AVM olarak bu projede yer alıp; Adana Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uzman ekipleri ve halkımızı buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.”  Dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir