09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

ESNAFA MÜJDE DİYE SUNULAN KOCA BİR BALON

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Esnafa müjde olarak açıklanan “Ciro Kaybı Desteği’nin, esnafın derdine çare olmadığını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirdi.

Orhan Sümer, “Verilecek ciro kaybı desteği esnafın stopajını bile karşılamıyor” dedi.

 

ESNAFA MÜJDE DİYE SUNULAN KOCA BİR BALON

Orhan Sümer, “Esnaflarımıza müjde olarak ciro kaybı desteği açıklaması yapıldı. Ancak uygulanacak olan ciro kaybı desteğinden faydalanmak için yüzde 50 ve üzeri ciro kaybının olması gerekiyor. Verilecek destek ise en fazla kaybedilen cironun yüzde 3ü kadar olacak.

Yani 150.000 liralık Ciro kaybı olan bir işletmeye Bir defaya mahsus 4.500 lira verilecek.

Bu tutar esnafın stopajını bile karşılamıyor. Gerçekten çözüm üretecek hamlelerin derhal atılması gerekiyor. Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı.” Dedi.

 

SORUMLULUK 19 YILDIR İKTİDARDA OLANLARIN

Orhan Sümer, “Esnafın kredi ödemelerinin ertelenmesi, SGK ödemelerinde ve banka sicilinde düzenleme yapılması, bire bir oranda kira desteği verilmesi gerekmektedir. Açıklanan paketler dertlere derman olmuyor…

Ne yazık ki dükkan ve işletme sahiplerinin, esnafın, çiftçinin suni söylemler ve şişirme haberlere karnı tok. Gerçekten çözüm üreten, yara saran, sektörleri ayağa kaldıracak adımlar atılmadığı taktirde, sorumluluk 19 yıllık AKP iktidarındır.”Dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir