01/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Şehit Mezarlarının Tahribine Tepki Yağdı

Haber portalımızın gündeme taşıdığı can alıcı konuya adeta duyarlılık yağdı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’da mezar taşları tahrip edilen 15 Temmuz şehidi polis memuru ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un babasıyla telefonla yaptığı görüşmede, saldırganların en kısa zamanda yakalanacağını söyledi.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, mezarları kırılıp tahrip edilen 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşler ile akrabalarına ait mezar taşlarının bulunduğu merkez Yüreğir ilçesindeki Ali Hocalı Mahallesi Mezarlığına gelerek ikiz şehitlerin babası Ali Oruç’a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ay, mezar başında dua ederken, tahrip edilen mezar taşları yerlerine konuldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ise “Kahraman şehitlerimizin ve vatandaşlarımızın kabirlerine gerçekleştirilen saldırının aydınlatılması için başlatılan tahkikatla olayı yapan kişi ya da kişiler kısa sürede tespit edilerek, gerekli hukuki işlemler yapılacaktır. Aziz şehitlerimizi ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da aralarında şehit kabirlerinin de yer aldığı 79 mezarı tahrip edenlerin hak ettikleri cezayı almaları için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

Selçuk, sosyal medya hesabındaki paylaşımında şunları kaydetti:

“Adana’da şehitlerimizin naaşlarının da bulunduğu mezarlığa yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyorum. İnsanlıktan nasibini almamış saldırganların bulunup hak ettikleri cezayı almaları için devletimiz ne gerekiyorsa yapacaktır. Şehitlerimizin emaneti ailelerimizin yanındayız.”

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir