04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

İlaç Vurgunu Operasyonunun En Kritik İsmi…

Adana’da sağlık ve ilaç sektörüne yönelik operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. En az 1 yıldır süregelen istihbarat çalışmaları bu sabah operasyonla noktalandı.

Eczanelerden Sorumlu İl Sağlık İşleri Başkan Yardımcısı Ecz. Yüksel Coşkun, bu sabah ilk gözaltına alınan oldu. Ecz. Coşkun yapılanmanın en kritik ismi olarak açıklandı.

İddia şu:

Usulsüz reçete yazılarak haksız kazanç temin edilip kamu zararına sebebiyet veriliyordu.

Kanser hastalarının tedavisi için kullanılması gereken ilaçların hastalar için kullanılmayıp Azerbaycan, Suriye, İran ve Irak gibi ülkelere satılıyordu. 

Ayrıca yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan ilaçların reçetesiz satılarak uyuşturucu madde ticareti yapıldığı da kesinleşti.

‘Organizasyon’ çok büyüktü, birçok ili kapsıyordu. Hatta aralarında bazı sağlık ocaklarının da adı geçiyordu. 

Bu bağlamda Adana KOM Şube Eczanelerden Sorumlu İl Sağlık İşleri Başkan Yardımcısı Ecz. Yüksel Coşkun’un yanısıra Adana İl Sağlık Müdürlüğünde 4 doktor, 2 sağlık merkezi çalışanı, 2 biyolog, 9 eczacı, 13 eczane ile ilaç firması çalışanı ve 15 diğer şahıs olmak üzere toplam 46 şüpheliye yönelik olarak Adana merkezli İstanbul, Bursa, Ankara, Kayseri, Antalya, Osmaniye, Gaziantep, Diyarbakır, Şırnak ve Van’da eş zamanlı operasyon düzenledi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir