01/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

SEYHAN BELEDİYESİ BİRİLKİ DAHA HAYATA GEÇİRDİ

SEYHAN BELEDİYESİ BİR İLKİ DAHA HAYATA GEÇİRDİ
KADINLAR KENDİ MAHALLELERİNİ KENDİLERİ TEMİZLİYORLAR
EVLERİNİ İHMAL ETMEDEN, YARI ZAMANLI ÇALIŞIP KENDİ MAHALLELERİNİ TEMİZLİYORLAR
SEYHAN’DAN KADIN İSTİHDAMINI ARTIRACAK ÖRNEK UYGULAMA

“Üreten, istihdam sağlayan ve paylaşan belediyecilik” anlayışıyla, sorumluluk alanında yaşayan tüm yurttaşların yaşam kalitesini yükseltecek hizmetler sunan Seyhan Belediyesi bir ilki daha yaşama geçirdi.

Kadınların istihdam edilip sosyal güvence altına alındığı, kadınların temizlik konusunda evlerinde gösterdikleri titizliği yaşadıkları mahallelere yansıtacakları uygulamayla, kadınlar kendi yaşam alanlarında yarı zamanlı çalışıp, evlerini ve ailelerini ihmal etmeden sokakların temizliğini yapacak.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Temizlik İşleri Müdürü Selahattin Şaş’la birlikte Pınar Mahallesi’nde yarı zamanlı temizlik görevini yapan kadınların çalışmalarını inceledi.  Mahalle sakinlerinin uygulamayla ilgili tepkileri ve düşünceleri hakkında bilgiler alan Başkan Akay, uygulamayı Seyhan’daki tüm mahallelere yaymayı planladıklarını söyledi.

Yaptığı açıklamada temizlik ile hijyenin öneminin halk sağlığı açısından önemine işaret eden Başkan Akay, çok yönlü bir uygulamalı hayata geçirdiklerini kaydetti.

Kadınların temizlik konusunda evlerinde gösterdiği titizliği, yaşadıkları mahallelere de yansıtacaklarına inandıklarını dile getiren Başkan Akay, “Mahallelerimizin temiz kalmasını istiyoruz. Bunu de titizlikleri nedeniyle en iyi kadınların yapacağını düşünüyoruz. Bu projeyle kadın istihdamını artırıp, onların sosyal güvenceye kavuşmalarını istedik. Mahallelerini de kendi evleri gibi görüp temizleyen kadın emekçilerimiz yarı zamanlı olarak çalışacaklar. Böylece evlerindeki işleri aksatmayıp, ailelerini de ihmal etmeyecekler” diye konuştu.

Çalışıp, sosyal güvenceye kavuşan ve ev ekonomisine katkıda bulunan kadın temizlik emekçileri de memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Akay’a teşekkür ettiler.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir