04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

VALİ ELBAN ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Süleyman Elban; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şahin Yazgı, Laboratuar Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Soner Ongun, Temiz Hava Merkezi Müdürü Zeliha Gemici, Şube Müdürü Onur Kale, Adana Temiz Hava Merkezi Müdürü Salih Mert Körükçü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ile bir araya geldi.

Valilik makamında gerçekleşen toplantıda, Adana’nın hava kalitesi değerlendirmesi, ilde yaşanan hava kirliliği sorununa neden olan kirletici kaynakların oranları ve ön değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca net kaynak tespitini yapabilmek için Yüreğir ilçesinde 1 adet mobil hava kalitesi ölçüm aracı ile yapılacak ilave ölçüm noktaları ve ölçüm periyoduna ilişkin program belirlendi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından kısa bir açıklama yapan Vali Elban; nüfusun hızla artmasının, doğal kaynakların artan nüfusla beraber bilinçsizce tüketiminin, sanayileşme ve çarpık kentleşmenin birçok çevre sorununu beraberinde getirdiğini vurgulayarak temiz bir hava ve yaşanabilir bir çevrenin her bireyin hakkı olduğunu dile getirdi.

Çevresel sorunların sadece bulunduğumuz bölgeyi, ülkemizi değil tüm dünya ülkelerini yakından ilgilendiren ve ciddi olarak üzerinde durulması, tedbir alınması gereken bir husus olduğunu belirten Vali Elban,  “Bizler, üzerinde yaşadığımız dünyayı gelecek nesillere aktaracağımız bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürürken; çevresiyle barışık sanayileşmesini gerçekleştirmiş, daha yaşanabilir ve marka değeri taşıyan bir Adana oluşturmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir