29/11/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

‘Çözüm odaklı bakış açısı oluşturmalıyız’

Çözüme Ortak Ol Derneği (ÇOLDer) Başkanı Av. Özge Demirdelen, Başkan Yardımcısı Av. Enes Şahin, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret etti.

Samimi bir havada geçen sohbette yapılabilecek çalışmalarla ilgili işbirliği üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

ÇOLDer Başkanı Av. Demirdelen, 2020 yılı Eylül ayında kurulduklarını Beste Hoplamaz (Genel Sekreter), Tolga İşoğlu (Sayman),  yönetim kurulu üyelerinin ise, Av. Boray Dilik, Av. Nurullah Hacıoğlu, Av. Melisa Uskaner ve Berra Şahin’den oluştuğunu belirterek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Farkındalığın yaratılmasını, eşitsizlik durumunun ortadan kaldırılmasını, proje üretilmesini ve yardımlaşma bilincinin geliştirilmesini gerektiren her alanı kapsayan, çözüme ortak olma amacında olduklarını ifade etti.

Küçük de, hayatın her alanında, kronikleşen problemlerle karşı karşıya olduklarını belirterek, “Bunlardan bir tanesi, herkes sadece sorunu söylüyor. Sorun odaklı değil de çözüm odaklı bakış açısını oluşturmalıyız. Bu durum hayatın her alanında önemli. Sizin bu çabanızı, gayretinizi önemsiyorum. Baro olarak komisyonlarımızla yanınızda olduğumuzun bilinmesini isterim” dedi.

Ziyaret sonunda Av. Şahin, Av. Demirdelen ve Stj. Av. Şevval Ceyhan ile birlikte yazmış olduğu “Pandemi Sürecinin KVVK Kapsamında Etkileri, Veri Sorumluları Sicil Bilgisine Kayıt Süresi” başlıklı kitabını imzalayarak Küçük’e hediye etti. Görüşme esnasında Adana Barosu Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz da hazır bulundu.

windows 10 education ürün anahtarı satın al

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir