05/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Başkan Çay’dan Sokak Hayvanlarını Besleyen Çocuklara Ödül

Kış aylarında yiyecek bulamayan sokak hayvanlarına, belirli yerlere yem bıraktırarak sahip çıkmaya çalışan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, kendi imkanlarıyla her gün sokak hayvanlarını beslediklerini öğrendiği 3 çocuğu makam odasına davet ederek satranç takımı ve kitaplar ile ödüllendirdi.

 

SOKAK HAYVANLARINI BESLEYEN 3 KAHRAMANIN ÖYKÜSÜ

 

Yaşar Şahin Avar, Berat Taysı ve İsmail Şahin isimli 3 çocuk yaklaşık yedi aydır her gün sokak köpeklerini evlerinden ya da lokantadan getirdikleri yiyeceklerle beslediklerini gören Pozantı Belediyesi tahsildar görevlisi Yaşar Beğceoğlu, bu çocukları bir hafta takip ederek fotoğraflarını çekti. Çekilen fotoğrafların ”3 Kahraman” diye sosyal medyadan paylaşıldığını gören  Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, bu davranışın çok güzel ve yürek dolusu bir davranış olduğunu belirterek bu çocuklarla tanışmak istedi. Üç Kahraman çocuğu makamına davet eden Başkan Çay, çocukların bu davranışını tebrik ederek onlara Pozantı Belediyesinin tarih ile alakalı kültür yayınları kitaplarından ve birer satranç takımı hediye etti.

 

MHP’Lİ BAŞKAN ÇAY 3 KAHRAMANI ÖDÜLLENDİRDİ

 

Çocukların bu yürek dolusu davranışını halkıyla paylaşmak isteyen Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Bugün makam odamdaki bu 3 tane genç, topluma örnek olan çok ciddi bir davranış içerisindelerdi. Günlük olarak sokakta gezen köpeklerini buldukları yiyecekler ya da harçlıklarından aldıkları besinlerle beslediklerini bir arkadaşımız bir haftadır görüyor ve onları fotoğraflıyor. Ben de bu güzel davranışı öğrendikten sonra bu gönlü güzel 3 genci ödüllendirmek istedim. Bugün onları makamımda ağırladım ve Pozantı Belediyemizin çok kıymetli kültür yayınlarından ve birer satranç takımıyla kendilerini ödüllendirdim. Bu kardeşlerimizin yolu açık olsun. Yüreklerindeki sevgi herkesin yüreğine işlesin diyorum ve üçünün de yüreklerinden öpüyorum.” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir