Mavi Haber Adana

banner

Şevkin: 65 yaşında olmak suç mu?

Şevkin: 65 yaşında olmak suç mu?
136
15 Kasım 2019 - 10:39

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, ticari araç sürücülerinde aranan 65 yaş sınırını eleştirdi.

Şoför esnafından gelen yoğun tepkiyi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyan Dr. Şevkin, ‘Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’le Türkiye’deki tüm ticari araçları kullanma yaşının 65 olarak düzenlenmesinin yanlışlığına işaret etti.

DARBE NİTELİĞİ TAŞIYOR!

Meclis genel kurulunda gündem dışı konuşan Dr. Şevkin, “Ülkemizde alım gücünün düştüğü, yoksulluğun ve işsizliğin arttığı, emeklilik yaşının yükseltildiği göz önüne alındığında bu düzenlemenin şoför esnafına darbe niteliği taşıdığı açıktır” dedi.

SAYILARI 1 MİLYONU AŞIYOR!

Türkiye genelinde aileleriyle birlikte sayıları 1 milyonu aşan şoför esnafının sorununa çözüm bulunmasını isteyen Dr. Şevkin, üniversitelerde çocuklarını okutan, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, emekli olamayan 65 ve üzeri yaştaki şoför esnafından gelen büyük tepkiyi milletin meclisinde dile getirmek ve soruna çözüm bulmanın herkesin ortak görevi olduğuna işaret etti.

HER YIL RAPOR ALINABİLİR!

Yaş sınırı yerine her yıl yenilenecek sağlık ve psikoteknik muayene raporlarının yanı sıra tutulacakları testlerden sonra SRC belgelerini almaya hak kazanan vatandaşların yaşı ne olursa olsun ticari araç kullanma hakkına sahip olması gerektiğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Kabineye ve ilgili bakanlığa duyarlılık çağrısı yapıyor, Türkiye genelinde aileleriyle birlikte sayıları 1 milyonu aşan şoför esnafının bu sahipsizliğine son verilmesini ümit ediyorum” dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.