Mavi Haber Adana

banner

Büyük Önder Atatürk bu yıl Adana’da her yıldan yoğun ve farklı anılıyor

Büyük Önder Atatürk bu yıl Adana’da her yıldan yoğun ve farklı anılıyor
102
12 Kasım 2019 - 12:36

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. Yıldönümü nedeniyle, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen  çok sayıda etkinlikten biri dün gece (11 Kasım 2019) gerçekleştirildi.

Bu yıl Adana’da Mustafa Kemal Atatürk’ün, 10 Kasım nedeniyle her yıldan farklı anıldığını kaydeden Başkan Zeydan Karalar, eşi benzeri bulunmayan bir liderin kurduğu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyduğunu, büyük mutluluk yaşadığını ifade etti.

BU YIL 10 KASIM HER YILDAN FARKLI

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Life organizasyonuyla gerçekleştirilen “Sahnede Atatürk Gecesi” etkinliği Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma gecesinde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bu yıl 10 Kasım’ın her yıldan daha farklı anıldığını hissetmişsinizdir” dedi.

ÇOK SAYIDA ANMA ETKİNLİĞİ

10 Kasım’la ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere anlatılması, fikirlerinin ve yaptıklarının sonsuza kadar içselleştirilmesi için çok sayıda anma etkinliği düzenlediklerini hatırlatan Başkan Zeydan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz anma etkinliklerinin yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’ndeki anma programı da çok etkileyiciydi. Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili ne yapsak azdır. O’na minnet borcu asla ödenemez” diye konuştu.

O’NUN KURDUĞU ÜLKEDE YAŞAMANIN GURURUNU VE MUTLULUĞUNU HİSSEDİYORUM

Mustafa Kemal Atatürk’ün çok yönlü bir deha olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi: “Bir yandan bitmiş tükenmiş, toplu iğne bile üretemeyen bir memleketin sanayisini geliştirdi, üretimini var etmek, tarımını canlandırmak, yok olan finansmanı tedarik etmek için gerekenleri yaptı. Bunun için banka kurdu. Bir yandan bin yıldır tebaa olarak yaşayan insanları yurttaş haline getirmek, bilinç düzeylerini yükseltmek, kültür devrimini gerçekleştirmek, aynı zamanda da sanattan asla ayrı kalmamalarını sağlamak için çalıştı. Her şeyi düşünen ve her şeyi başaran, dünyada başka bir lider de yok. Böyle ulu bir önderin kurduğu ülkenin vatandaşı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duymalıyız. Ben bu onuru ve mutluluğu sonuna kadar yaşıyorum.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sahnede tiyatral gösteriler ve sevdiği şarkılarla anıldı.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.