Mavi Haber Adana

banner

UYUŞTURUCUYA KARŞI TİYATROLU MÜCADELE

UYUŞTURUCUYA KARŞI TİYATROLU MÜCADELE
130
16 Ekim 2019 - 10:56

Çağımızın illeti uyuşturucu ile mücadelede çeşitli yöntemler kullanılıyor. Emniyet güçlerinin verdiği mücadelenin yanı sıra; kültür-sanat ve sportif etkinlikler de bu mücadelenin araçları olarak devreye giriyor. Uyuşturucu ile mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla; Adana Kaktüs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği de, bu mücadeleye katkı koymak amacıyla, bir tiyatro oyununun sahnelenmesini sağladı.

 

Adana’da Kaktüs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Uyuşturucuya karşı mücadele kapsamında ”Ayın Gölgesi” adlı oyunun Adana’da sahnelenmesini sağladı.

Uyuşturucu ile mücadele de farkındalık yaratmak amacıyla; yazar ve yönetmenliğini Ali Pehlivan’ın yaptığı Mersin Sanev Tiyatro Okulu’nun oyuncuları Ali Ayhan, Yıldız Kılıç, Dilek Yurtsever, Melih Arslan ve Gazeteci Oğuz Topaçoğlu’nun rol aldığı oyun, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

Kaktüs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Menzile Ocak, Madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla böyle bir organizasyona giriştiklerini belirterek,

”Ayın Gölgesi tiyatro oyunu bizim ilk etkinliğimiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi tehdit eden madde bağımlılığı ile mücadelede, farkındalık yaratmayı amaçlayan bu etkinliğe katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz. Her çocuk bizim için kıymetlidir. Onlara ulaşabilmenin en güzel yolu anneye dokunmaktan geçer. Bizde anne – çocuk ilişkisine, dolayısı ile de aile ilişkisine katkıda bulunabilmek amacıyla yola çıkan aynı okulda görev yapan öğretmenleriz.”

Oyunu; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Yardımcısı Sait Güleç, ÇGC üyeleri Şahin Esendemir, Ayten Çay ve

‘da izledi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.