Mavi Haber Adana

banner

Emrah Aslan: Adana’nın yerel firmalarına destek verin

Emrah Aslan: Adana’nın yerel firmalarına destek verin
227
13 Mayıs 2019 - 11:01

1985 yılında ufak çaplı bir girişim olarak doğan ASLANLAR MOBİLYA markası, bugün mobilyacılık sektöründe tecrübesi ile ihtiyaca uygun, zevklere ve yaşam tarzlarını yansıtan mobilyalar üreterek hayatların bir parçası olmayı başarmış bir firmadır.

Adana’da 12 şubesi ve 15 bin metre kare kapalı alanda büyük bir fabrikayla üretime devam eden, Adana’nın yerli firması olan ASLANLAR MOBİLYA Adanalıların vazgeçilmez adresi olmuştur.

ASLANLAR MOBİLYA İbo Osman Şubesi işletmecisi Emrah ASLAN’ı ziyaret ederek büyük bir marka olan ASLANLAR MOBİLYA hakkında bilgiler aldık. 20 yıldır sektörün içinde olduğunu ifade eden Emrah ASLAN, “İbo Osman Caddesi’nde doğduk, halen de İbo Osman Caddesi’nde varlığımızı devam ederken, kurulduğumuz günden bu yana değerlerimizden hiçbir ödün vermeden dünya standartlarında bir mobilya markası olma yolundaki serüvenimize devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Müşterilere her alanda hizmet verebilmek için sektöründe lider olan Bosch marka beyaz eşya ve küçük ev aletleriyle evlere kolaylıklar sunmayı hedeflediklerini dile getiren Emrah ASLAN, “ASLANLAR MOBİLYA, ailesine Carizma Mutfak&Banyo&Kapı markasını katarak müşterimize bünyemizde ki iç mimarlarımızın fikir ve katkılarıyla her türlü tarza uygun iç ve dış mekan tasarımları yaparak , bu tasarımları sıra dışı mobilya üretimleri ile süsleyerek, yaşam alanlarınızı keyifli vakit geçireceğiniz mekanlara dönüştürüyoruz” dedi.

Mobilyacılık sektöründe Adana’nın en eski firmalarından birisiniz, kaç yıldır bu sektördesiniz biraz anlatabilir misiniz?

Bu şirket babalarımızın ve amcalarımızın kurduğu bir şirkettir. 1985 yılından beri Adana’da faaliyet gösteriyoruz. İbo Osman Caddesi’nde doğduk, halen de İbo Osman Caddesi’nde varlığımızı devam ederken, kurulduğumuz günden bu yana değerlerimizden hiçbir ödün vermeden dünya standartlarında bir mobilya markası olma yolundaki serüvenimize devam ediyoruz. Ben 20 yıldır babamın yanındayım, babalarımızdan devir aldık ve ilerlemeye devam ediyoruz.

Bizim bu noktaya ulaşmamız da doğru stratejiler yaratma ve bu stratejilerin ışığında başarılı aksiyonları alabilmenin neticesindedir. Uzun yıllar meydana getirdiklerimiz, bizi tercih eden evlerin değerini artırırken, eş zamanlı olarak zihinlerdeki Aslanlar Mobilya algısına da katkıda bulunmuştur. Böylece her zaman en iyiyi sunmanın yükü omuzlarımıza yüklenmiştir.

Adana’da kaç tane şubeniz var?

Adana’da 12 tane şubemiz var. 15 bin metre kare kapalı alanda büyük bir fabrikamız üretimimize devam ediyoruz, Adana’nın yerli firmasıyız ve Adana’ya hizmet ediyoruz.

Aslanlar Mobilya’da sadece mobilya mı var?

Bu mağazamızda hem mobilya hem de beyaz eşya var. Diğer mağazalarımızda da mobilya ağırlıklı çalışıyoruz. İbo Osman’da iki şubemiz, Turgut Özal’da Türkiye’nin en büyük Bosch Bayimiz, Kenan Evren’de Bosch Bayimiz, Mavi Bulvar’da, Telliderede, Kozan’da, Mobilyacılar Sitesi’nde hemen hemen Adana’nın her noktasında varız.

Şu an ülkede ekonomi oldukça kötü durumda ve mutlaka sektör olarak sizleri de etkilemiştir. Sizin ekonomiye rağmen insanların alım gücüne göre yaptığınız kampanyalar var mı?

Biz de alım gücüne ve yeni ev çeşitlerine göre mobilya üretmeye başladık. Biliyorsunuz ki kentsel dönüşüm ile birlikte evlerin metrajları da küçüldü. O yüzden mobilyalar da biraz daha küçülmeye başladı. Alım gücüne de gelince insanların alım gücünün bir yerlerde tıkandığını hissediyoruz. Bu tıkanıklığı bir nebze olarak çözmeye çalışıyoruz. Zaten burada müşteriler gelirken hizmeti ödeme koşullarındaki rahatlığı, her şeyi elimizden geldiği kadarıyla yapıyoruz. Ondan yana hiçbir problemimiz yok ama biliyorsunuz ki devletin de artık ekonomi konusunda bu işe el atması lazım. Tek biz de bitmiyor.

Ben müşteri olarak gelsem ve kafamda bir mobilya tasarlasam ve bu tasarıyı size anlatsam, bu şekilde çalışmalarınız oluyor mu?

Kesinlikle böyle çalışmalarımız var. Bizim Kıbrıs’tan özel müşterilerimiz var. Onlar çok daha özel işler istiyorlar. Hayal ettikleri ne varsa kafalarından geçen yeter ki istesinler bizim mobilya konusunda yapamayacağımız hiçbir şey yok.

Son olarak neler eklemek istersiniz?

Babamızdan aldığımız bu şirketi ve hizmeti elimizden geldiğince daha ileriye ve daha düzgün bir şekilde Adana’ya hizmet ederek devam ettirmek istiyoruz. Sadece Adanalılardan şunu istiyorum, Adana’nın yerel firmalarına destek versinler. Çünkü biz kazandığımız parayı Adana’ya harcıyoruz. Haklı olarak da biz de bunu Adanalılardan bekliyoruz.

ÖZEL RÖPORTAJ- PINAR AYTEKİN

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.