23/09/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Vali Demirtaş’a Vakıflar Haftası Ziyareti…

Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi ve beraberindeki heyet Vakıflar Haftası dolayısıyla Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Vali Demirtaş, her yıl bir tema çerçevesinde kutlanan ve bu yılki teması “Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı” olarak belirlenen Vakıflar Haftası’nı tebrik ettiğini belirtti.

6-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş, geçmişten günümüze “karşılıksız iyilik etme” düsturuyla kurumsallaşmış bir yardım anlayışının temsilcisi olan vakıfların, bizlere köklü medeniyetimizden kalma bir miras olduğunu dile getirdi.

Eğitim, sağlık, kültür ve şehircilik gibi birçok alanda önemli hizmetler gerçekleştiren vakıflara sahip çıkmanın, onları canlandırmanın ve vakıf medeniyetinin bir yansıması olan dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Vali Demirtaş; Vakıflar Haftası’nın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi ise kabulünden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ettiğini dile getirdi.

 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir