27/01/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Ekici Kursu’ndan 2. Bahar şenliği

Adana Özel Ekici Kişisel Gelişim Kursu 2. Bahar şenliğini kutladı. Birçok etkinlikler düzenlenen şenlikte öğrenciler ve veliler doyasıya eğlendi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Adana Özel Ekici Kişisel Gelişim Kursu kurucusu Namık Kemal Ekici ve müdür Burcu Yalçın tarafından düzenlenen şenlik ayrıca sosyal bir projeye de imza attı. Düzenlenen etkinlikte elde edilen gelir Aladağ Boztahta İlkokulu’na bağışlanırken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da kutlanarak Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Düzenlenen 2. Bahar şenliği ilk önce saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı. Öğretmenler tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldıktan sonra eğlence başladı. Öğrenciler ip çekme, sandalye kapmaca, kaşıkla oyun havaları ve bilgi yarışması oynadı. Veliler de öğrencilere eşlik ederek renkli görüntülere sahne oldu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Adana Özel Ekici Kişisel Gelişim Kursu müdürü Burcu Yalçın şunları aktardı; “Bu yıl Kursumuzun düzenlediği 2. Bahar şenliğimiz. Her yıl ihtiyaç sahibi bir okul belirleyip etkinlikten toplanan bağışlarla o okula destek olmak için uğraşıyoruz. Bizim için çocuklarımızın geleceği çok önemli, onların okuması ve mutlu bireyler olarak hayata atılmalarını önemsiyoruz.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Ayrıca Dünyada ilk defa çocuklara bir bayram hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan ve Çocuk Bayramı dolayısıyla da öğrencilerimizin eğlenmeleri için burada bulunuyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir, her şey o

 

nlar için. Yeter ki onları topluma en iyi şekilde kazandıralım. Biz öğretmenler olarak çocukların gelişimlerini ve onların en iyi şekilde yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.”

BURCU YALÇIN’DAN DAVUL ŞOV

Etkinlikte davul çalan müdür Burcu Yalçın, çocukların eğlenmeleri için tüm çalışmaları yapacaklarını kaydederek velileri de öğrencilerle birlikte sahneye davet etti. Sahnede öğrencilerle birlikte oynayan veliler hem eğlendiler hem de unutulmaz bir gün yaşadılar.

Yapılan bilgi yarışmasında öğrenciler zekalarını ve bilgilerini değerlendirerek önemli bir etkinliği de imza attılar. Daha sonra Ekici Hatırası yazısının altında toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir