23/09/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Vali Demirtaş Kadın Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirdi

Vali Mahmut Demirtaş, Yeşilbağlar Mahallesi muhtarlığının öncülüğünde mahalle sakinleri ile hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan “Kadın Kültür Evi”nin açılışını gerçekleştirdi.

Mahalle sakinleri ile hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan “Kadın Kültür Evi”nin açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Adana Milletvekili Orhan Sümer, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Murat Benlice, Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Kırtay, mahalle sakinleri ve kadın kültür evine katkı sağlayan hayırsever vatandaşlar katıldı.

600 METREKARE BRÜT ALANDA, 200 KİŞİLİK OLARAK İNŞA EDİLDİ

Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Kırtay, açılış töreninde verdiği bilgilerde, mahalle sakinleri ile hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan “Kadın Kültür Evi”nin 600 metrekarelik brüt alanda, 400 metrekaresi bahçe olmak üzere 200 kişilik olarak inşa edildiğini söyledi ve açılış törenine katılımlarından dolayı Vali Mahmut Demirtaş ve eşi hanımefendi Beyhan Demirtaş ile katkılarından dolayı mahalle sekinleri ile hayırseverlere teşekkür etti.

VALİ DEMİRTAŞ, “EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, böylesine önemli ve anlamlı bir sosyal hizmetin yaşama geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Vali Demirtaş, “Yeşilbağlar Mahalle muhtarlığımızın girişimleriyle, mahalle sakinlerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla yaptırılan Kadın Kültür Evi, mahalledeki önemli bir eksikliği giderecek olmasının yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Yeşilbağlar Mahallesi “Kadın Kültür Evi”nin açılışını gerçekleştirmekten son derece mutluyum. Bu güzel yapının, tüm kadınlara ve mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılış töreni, ‘Kadın Kültür Evi’nin hizmete sunulması ve Vali Mahmut Demirtaş’ın binada incelemelerde bulunması ve vatandaşlarla sohbet etmesinin ardından sona erdi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir