29/05/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINDA POZANTI STANDINA YOĞUN İLGİ

Adana’da bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, sokakları renklendirdi. Yurt içinden ve yurt dışından binlerce katılımcı, karnavalı coşkuyla yaşadı.

 

“Nisan’da Adana’da” sloganıyla bu yıl 23-27 Mart tarihleri arasında 10’uncu kez düzenlenen Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’na gelenlerin tercihi yöresel ürünler olurken, Pozantı Belediyesi’nin standı da dolup taştı.

 

Turistlerin ziyareti nedeniyle Adana, Osmaniye, Mersin ve Hatay’daki oteller de yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Karnaval için Adana’ya gelen çok sayıda ziyaretçi Merkez Park’ta bir araya geldi. Çeşitli kostümler giyen ve portakal çiçeği temasına uygun aksesuarlar takan katılımcılar, renkli görüntüler oluşturdu.

 

FESTİVALE POZANTI STANDI DAMGASI

Pozantı Belediyesinin açtığı stand da bin 400 rakımda yetişen doğal ve organik ürünler, Pozantı Belediyesi Meyve–Sebze Kurutma Merkezinde üretilen çilek ve vişne reçeli başta olmak üzere portakal marmelatı, çıtır kabak reçeli, cennet dilimi hurma kivi ve portakal lokumu adeta yok sattı. Organik kurutulmuş ve el değmeden özenle paketlenmiş ürünler ise festivale katılanların ilgi odağı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir