29/05/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

BAŞKAN AKAY, “GÖRKEMLİ HATIRALAR”DA SEYHAN’I ANLATTI

Yaşamın her alanında üreten belediyecilik anlayışıyla halka hizmet üreten Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi Halk TV’nin “Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar” programına ev sahipliği yaptı. Başkan Akay, ünlü sanatçı Sadık Gürbüz, müzisyenler İbrahim Can Temur ile Rüya ve Özgür’ün konuk olduğu programa halkın ilgisi de yoğun oldu.

Ulus Parkı’nda gerçekleştirilen program Sadık Gürbüz’ün seslendirdiği türkülerle başlayıp, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği kulüpler arası halk oyunları yarışmasında birincilik ödülü alan Seyhan Belediyesi Halk Oyunları ekibinin oyunlarla devam etti.

Programda tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Seyhan’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin görüntüleri eşliğinde tarihi Taşköprü başta olmak üzere Seyhan’ın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldı. Programda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Sahne Sırası Sende” yarışmasında Türk Halk Müziği dalında Türkiye birincisi olan İbrahim Can Temur, seslendirdiği bozlaklarla izleyenleri kendine hayran bıraktı. Rüya ve Özgür “Kirvem Adanalıyım” ile programdaki coşkuyu zirveye taşırken, Adanalı ünlü yönetmen Nebil Özgentürk de canlı yayın bağlantısıyla programa katıldı.

Adana’nın tarihi ve kültürel değerlerini ekranlardan tüm Türkiye’ye anlatan Başkan Akif Kemal Akay, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kente kattığı değeri de izleyicilere aktardı.

SEYTİM’de üretilen ve bir cep telefonundan daha küçük boyutlara sahip “Bilge 01” adlı bilgisayarın nasıl ortaya çıktığını da programda anlatan Başkan Akay, “üretim” vurgusu yaptı. Başkan Akay, programın sonunda Halk Oyunları ekibi ve Ulus Parkı’nı dolduran yüzlerce yurttaşla birlikte halaylar çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir