22/05/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

SÜLEYMAN ELBAN’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Her alanda büyük rekabetlerin yaşandığı günümüz dünyasında eğitime yatırım yapan, bilimsel gelişmeyi sürekli kılan, nitelikli insan gücüne sahip ülkelerin; yenilikleri ve teknolojik değişimleri uzaktan izleyen değil yönlendiren bir konuma yükselecekleri muhakkaktır.
Bunun içindir ki güzel ülkemizin istikbalini emanet edeceğimiz çocuklarımızı çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirmek ve bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği çağımızda ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek öncelikli hedeflerimizdir.
Bizler bu hedefler doğrultusunda eğitimde kalitenin yükseltilmesi için eğitim sistemimizi; globalleşen dünya koşulları ve toplumun beklentileri doğrultusunda değişime ve gelişime açık hale getirmek için çalışıyoruz. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde bizleri bir adım daha öne taşıyacak eğitim yatırımlarıyla geleceğimize güç katıyoruz.
Okul öncesinden itibaren her kademedeki okullarımızın gerek fiziki şartlarını gerekse eğitim kalitesini daha da yükseltmek için çaba harcarken yaptığımız bu çalışmalar, çocuklarımızın büyük başarılara imza atmasına vesile olacaktır. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda Türkiye birincilerinin Adana’mızdan çıkması ve çocuklarımızın bu başarılarının ilimizi YKS başarı sıralamasında ülkemiz genelinde birinciliğe yükseltmesi bunun en güzel örneği.
Bilindiği üzere pandemi nedeniyle geçen bir buçuk yıl içinde çeşitli kıstlamalar ve günlük hayatımızda alışkanlıklarımızın değişmesi durumları ile karşı karşıya kaldık. Eğitime dair hedeflerimizi gerçekleştirmek, çocuklarımızı ihtiyaç duydukları eğitimle donatmak istiyorsak şimdi her zamankinden daha çok dikkat etmek zorundayız. Bu amaçla okullarımızda her türlü tedbiri düşünerek önlemlerimizi aldık lakin hepimize bu hususta çok önemli sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için aşı başta olmak üzere her türlü salgın tedbirlerine riayet edilmesini hemşehrilerimizdenözellikle istirham ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılının, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiamıza başarılar getirmesini diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir