Mavi Haber Adana

banner

Çay’ın karla mücadelesi takdir topladı

Çay’ın karla mücadelesi takdir topladı
29
17 Şubat 2021 - 13:08

Dün öğleden sonra başlayan yoğun karla mücadelesini aralıksız sürdüren Pozantı, Büyükşehir Belediyeleri ve ASKİ ekipleri ana arterlerde yolları açarak tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

Gece boyunca yolları açmak için uğrayan ekiplerle koordineyi sağlamak adına irtibat halinde olan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, an ve an çalışmaları da kendisinin ve belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşarak vatandaşlara sıcak bilgiler de vermeyi ihmal etmedi.

Yol açma çalışmalarını sürdüren ekiplerin yaklaşık 18 saat boyunca yoğun bir mücadele verdiğini hatırlatan Başkan Çay, yine sosyal medya hesabından video yayınlayarak son durum hakkında vatandaşları bilgilendirerek, dikkatli olmalarını tavsiye ederken, vatandaşların takdirini aldı

Başkan Çay, yayınladığı video ile vatandaşlara şu mesajları verdi:

“Değerli Pozantılı hemşehrilerim. Dün öğleden sonra başlayan kar bugün sabaha kadar yoğun bir şekilde devam etti. Şu an Pozantımıza bağlı 6 köyümüz ve Akçetekir ve Pozantı merkez olmak üzere çok ciddi anlamda kar yağışı ile karşı karşıyayız. Sabaha kadar ekiplerimiz hiç durmadan, Pozantı Belediyesi’nin 3 kreyderi, 3 kepçesi, 2 tuzlama ekibi, Büyükşehire bağlı dozer ve ASKİ’ye bağlı kepçelerle elimizden geleni yaptık. Gece fırtına ile beraber, kar tipi şeklinde yağdığı için bir çok bölgede ciddi anlamda buzlanma söz konusu. Mümkün oldukça hemşehrilerimiz, ihtiyaç duymadıkça araçlarıyla yola çıkmamasını rica ediyorum. Vatandaşlarımız, kaygan tabanlı ayakkabılarla yürürken çok dikkatli olsun. Allah muhafaza bu yoğun yorgunluğun üzerine bir de sağlık problemlerine yol açacak kazalarla karşılaşmanızı istemiyoruz. Biz üzerimize düşen bütün sorumluluğu yerine getiriyoruz. Şuanda bütün ekiplerimiz ana arterleri açmış durumda. Ara sokaklara girecek gücümüz yok. Hakikaten arkadaşlarımız çok yorgun. Kepçe operatörleri sabah 8’e kadar çalışıp, yaklaşık 18 saat demir yığınının içinde yolların açılması için gayret gösterdiler. Her birine yüreğine sağlık. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Çok büyük emekle çalıştılar. Yorgunlukları var. Biraz dinlendikten sonra tekrar sahada olacaklar. Bu arada da açmış olduğumuz arterlerde, sabahın erken saatlerinde arkadaşlarımız tuzlama çalışması yaparak en azından buzlanmanın biraz da olsa çözülmesi için çalıştılar. Hepinizden dikkatli olmanızı rica ediyorum.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.