Mavi Haber Adana

banner

Adana’daki damat cinayetinde yeni detaylar kan dondurdu!

Adana’daki damat cinayetinde yeni detaylar kan dondurdu!
33
10 Şubat 2021 - 13:26

Son dakika haberi… Adana’da 3 yıl önce iddiaya göre eşiyle aralarında çıkan yasak aşk tartışması yüzünden kayınpederi Ahmet Demirci (73) tarafından öldürülen Mustafa Güven (44) cinayetinde çarpıcı detaylara ulaşıldı.

Nazmiye Güven’in, kocasının cesediyle evde 3 gün boyunca yaşadığı, ancak çevreye yayılan kötü kokular nedeniyle onu bir torbaya koyup, sokak hayvanları cesedi parçalayıp yesin diye de babasıyla birlikte ormanlık alana attığı ortaya çıktı. Mustafa Güven’in cep telefonundan kendisine; “Ben yurtdışına gidiyorum. Kimseyle görüşmek istemiyorum. Beni aramayın” mesajı atan Nazmiye Güven’in, bunu da akrabalarına gösterip, onları ikna ettiği öğrenildi.

2018 YILINDA KAYBOLDU

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Mahallesi’nde yaşayan bir çocuk babası Mustafa Güven, 2018 yılında birden ortadan kayboldu. Bunun üzerine eşi Nazmiye Güven (39), 6 Şubat 2018’de polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan tüm çalışmalara rağmen polis Güven’i bulamadı. Ancak ekipler olayı aydınlatmak için tekrar dosyayı yeniden açtı. Ekipler ilk önce kayıp adamın banka hesaplarını inceledi. Güven’in kaybolduğu günden bugüne kadar bankada bulunan 10 bin TL’nin harcanmadığını tespit etti.

 

TORBAYLA TAŞIDILAR

Mustafa Güven’in ölmüş olabileceğini değerlendiren cinayet ekipleri araştırmayı mahallede sürdürdü. Güven’in kaybolduğu tarihe yakın bir zamanda eşi Nazmiye Güven ile kayınbabası Ahmet Demirci’nin akşam saatlerinde ellerinde bir torbayla bir şeyler taşıdıkları ekipler tarafından tespit edildi. Bunun üzerine polis, Nazmiye Güven’i takibe aldı. Nazmiye Güven’in görev yaptığı okulun müdür yardımcısı Ramazan Ö. (42) ile ilişkisi olduğunu belirledi. Çiftin bu ilişki iddiaları yüzünden sürekli tartıştığı, aralarının bozuk olduğu öne sürüldü.

KAYINPEDER ÖLDÜ, EŞİ TUTUKLANDI

Nazmiye Güven ve Ramazan Ö. gözaltına alınırken, kapısında polisi gören Ahmet Demirci ise fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Aort damarı yırtılan Demirci, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı ve sırlarıyla birlikte toprağa verildi. Nazmiye Güven tutuklanırken, Ramazan Ö. adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

CESEDİ KONTROL ETMİŞLER

Bu arada işlenen cinayetle ilgili detaylarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Mustafa Güven kayınpederi tarafından öldürülürken, Nazmiye Güven’in kocasının cesediyle evde 3 gün boyunca yaşadığı, banyoda sakladığı ortaya çıktı. Cesetten çevreye kökü kokular yayılınca da komşuları şüphelenmemesi için babası Ahmet Demirci ile onu bir torbaya koyup, sokak hayvanları parçalayıp yesin diye de ormana attıkları belirlendi. Baba ve kızının, zaman zaman ormanlık alana gidip, cesedi kontrol ettiği de öğrenildi.

KOCASININ TELEFONUNDAN KENDİNE MESAJ ATTI

Nazmiye Güven’in, eşinin ailesinin şüphelenmemesi için de kocasının çalışmak için yurtdışına gittiğini, kimseyle görüşmek istemediği yalanını da ortaya attığı belirlendi. Güven’in, bu yalanını belgelemek için eşinin cep telefonundan kendisi ve kayınbiraderi Latif Güven’e; “Ben çalışmak için yurtdışına gidiyorum. Kimseyle görüşmek istemiyorum. Beni aramayın” diye de mesaj gönderdiği de tespit edildi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.