Mavi Haber Adana

banner

Vali Elban Mitat Besicilik Entegre İşletmelerini Ziyaret Etti

Vali Elban Mitat Besicilik Entegre İşletmelerini Ziyaret Etti
32
20 Ocak 2021 - 10:17

Vali Süleyman Elban, Karaisalı ilçesi Kocaveliler Mahallesi’nde bulunan Mitat Besicilik Entegre İşletmelerini ziyaret etti.

 

Vali Elban, gerçekleştirdiği inceleme ziyaretinde 1.000 büyükbaş hayvan kapasitesi olan ve Adana’da 3 yıldır faaliyet gösteren besi çiftliğini gezerek çiftlikte gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili işletme sahibi Mitat Çetinkaya’dan bilgiler aldı.

 

Yem maliyetlerinin düşürülmesi için çiftlik içerisinde kurulan hasıl çimlendirme tesisinde hidroponik sistemle hayvanların yem rasyonuna üretmiş olduğu arpa hasılını da ekleyerek yem maliyetlerinde kayda değer bir düşüş olduğunu, günlük hasıl üretiminin ise 14 ton olduğunu belirten İşletme Sahibi Çetinkaya, Vali Elban’a işletmede gerçekleştirdikleri tüm üretim faaliyetleri ve hayvanlarının genel özellikleri hakkında bilgi verdi.

 

Aldığı bilgilerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, ülkemizin ve Adana’mızın gerek tarım gerekse hayvancılığını daha da geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen her yenilikçi sistemin büyük önem arz ettiğine değinerek işletme sahibine verdiği bilgiler için teşekkür edip, bol kazançlar temenni etti.

 

Ziyaret, işletmeyle ilgili görüş alışverişinde bulunulmasıyla sürdü.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.