Mavi Haber Adana

banner

SİZ NASIL BİR VATANDAŞLIK ÖRNEĞİSİNİZ?

SİZ NASIL BİR VATANDAŞLIK ÖRNEĞİSİNİZ?
38
29 Aralık 2020 - 10:31

Son zamanlarda ilçe genelindeki çeşitli mahalle ve mekânlarda plastik çöp kutularına bilinçsiz vatandaşlar tarafından alevli soba külü dökülmesi sonucu çöp kurusunun yanması Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı çileden çıkardı.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Alpu Mahallesinde bulunan plastik çöp kutusuna alevli soba külü dökülmesi üzerine çöp kutusu maalesef kullanılmaz hale geldi. Pozantı Belediyesi’nin sosyal medya hesabından da manidar bir paylaşım yapılarak vatandaşları daha dikkatli olmaya davet edildi.

 

Fakat bugün Cumhuriyet Mahallesinin bir köşesinde karşılaşılan durum ise hem belediye çalışanlarını hem de Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı çileden çıkarttı. Yine aynı plastik çöp kutusuna alevli soba külü dökülmesi sonucu kocaman çöp kutusu yandı kül oldu. Yanan çöp kutusundan geriye sadece 2 metal tutamaçları kaldı.

 

Yanan çöp kutusunun fotoğrafını sosyal medyadan paylaşarak “siz nasıl bir vatandaşlık örneğisiniz” diyen Başkan Çay şunları dile getirdi;

“Pozantı Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet İlkokulu etrafında oturanlar, bu fotoğrafa iyi bakın lütfen. Bir plastik konteyner 1.500 TL. Bunu yakarken, içine yanıcı bir şeyler atarken hiç mi düşünemediniz? Biz size hizmet vermek için gecemizi gündüzümüze katarken, bu zorlu süreçte 1 kuruşun hesabını yaparken siz nasıl bir vatandaşlık örneğisiniz? Üzüyorsunuz. Allah aşkına artık çevre bilinci ve toplumsal saygınlığınızı arttırın. Buna ihtiyacımız var fazlasıyla.” Dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.