Mavi Haber Adana

banner

“SARAYDAN DEĞİL SOKAKTAN BAKIN”

“SARAYDAN DEĞİL SOKAKTAN BAKIN”
72
18 Aralık 2020 - 13:56

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Meclis’de devam eden 2021 Bütçe görüşmelerinde ekonomik sorunları ve vatandaşa destek diye verilen ufak rakamları dile getirdi.

Orhan Sümer, “5’li çetenin değil vatandaşın yanında olun” dedi.

SARAYDAN DEĞİL SOKAKTAN BAKIN

Orhan Sümer, “Ekonomik dar boğaz vatandaşı her gün daha fazla şıkıştırıyor. Esnafa aylık 750 lira kira yardımı, Doktora 12 lira destek, hemşireye 7 lira fazla mesai işini kaybedene 39 lira 40 kuruş vererek ekonomik kalkınma gerçekleşmez. Saraydan değil, sokaktan bakın. Vatandaşı görün çare olun…” dedi.

FABRİKALAR YA SATILIK YA KİRALIK

Orhan Sümer, “Ülkede üretim neredeyse tamamen durdu. Fabrikalar ya satılık ya kiralık. Birçok iş yeri sınırlı üretime geçti ve işçi çıkarmak zorunda kaldı. Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor. Göstermelik yardımlarla, kredilerle vatandaşın derdine çare oldum zanneden iktidar yanılıyor. Millet kirasını ödeyemiyor, çocuğunu harçlık veremiyor, iktidar saray müteahhitlerin bütçesinin derdinde”  dedi.

2 MİLYON 600 BİN ELEKTRİĞİ KESİLEN KONUT VAR

Orhan Sümer, “ Bizler iktidarın bu bütçesine veda bütçesi diyoruz. Çünkü Milyonlarca hane en temel ihtiyacı olan elektrik faturasını dahi ödeyemez hale gelmiş. Bunu görmek istemeyen iktidar yandaşa rant yaratmanın bütçesini yapmaya çalışıyor. Ne yazık ki dile getirdiğimiz konu açlık, sefalet, yoksulluk. Yani yaşamsal konularda dahi çözüm üretemeyen iktidar umut olmaktan çıkmıştır” dedi.

windows 8.1 pro satın al

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.