Mavi Haber Adana

banner

Bulut’tan Sağlıkçılara Yönelik Kanun Tekliflerinin Yasalaşması İçin Meclis Başkanı’na Çağrı

Bulut’tan Sağlıkçılara Yönelik Kanun Tekliflerinin Yasalaşması İçin Meclis Başkanı’na Çağrı
54
17 Aralık 2020 - 15:45

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a Covid-19’un meslek hastalığı ve Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasına yönelik kanun tekliflerinin gündeme alınması için çağrı yaptı. Bulut, “Hakkı ödenemez dediğiniz sağlıkçıların haklarını ödeyin” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin BulutTBMM Başkanı Mustafa Şentop’a Covid-19’un meslek hastalığı ve Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasına yönelik kanun tekliflerinin gündeme alınması için çağrı yaptı. Bulut, “Hakkı ödenemez dediğiniz sağlıkçıların haklarını ödeyin” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a pandemide en ön safta canları pahasına mücadele eden sağlık emekçilerinin haklarının teslim edilmesi çağrısı yaptı.

ŞENTOP’A ÇAĞRI

CHP’li Bulut, “Partimizin önerdiği, sağlık emekçilerinin ve örgütlerin merakla beklediği Covid-19’un meslek hastalığı ve Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasına yönelik kanun tekliflerimizin Komisyon gündemine alınıp Genel Kurulda yasalaşması noktasında herhangi bir girişiminiz, iktidar partisine herhangi bir çağrınız olacak mıdır?” diye sordu.

SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN HAKKI ÖDENMEDİ

Pandemi sürecinde büyük fedakârlıklarla, izinsiz, uzun nöbetlerde toplum sağlığı için çalışan sağlık emekçilerinin haklarının ödenmediğini kaydeden Bulut, salgına karşı iktidarın önlem almamakta ısrar eden iktidarın başarı hikâyesi ortaya çıkarmaya çalıştığını kaydetti. Pandeminin gerçek kahramanlarının sağlık çalışanlarını olduğunun altını çizen Bulut, “Pandemide, sağlık çalışanları için hakkı ödenmez dediler. Gerçekten de haklarını ödemediler. Covid-19 salgını ile birlikte ilk günlerde tüm ülkede alkışlanan sağlık çalışanları sadece alkış almakla kaldı. Bu süreçte 130 bin sağlık çalışanı enfekte oldu; 225’i sağlık çalışanı hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı.

İKİ AYRI KANUN TEKLİFİMİZ BEKLİYOR

CHP olarak sağlık çalışanlarının hakkını koruyacak, moral ve motivasyonuna katkı sağlayacak 2 ayrı Kanun Teklifi’ni TBMM Başkanlığına sunduklarını söyleyen Bulut, “Salgın çalışanları bu süreçte tükenme noktasına geldi. Eğer ayakta kalamazlarsa bu salgının idare edilmesi mümkün olmayacak. Kanun Tekliflerimiz bir an önce yasalaşmalı” dedi.

office 2013 satın al

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.