Mavi Haber Adana

banner

Şevkin: “Katarlı yayıncıya 300 milyon var, amatörlere bakan yok!”

Şevkin: “Katarlı yayıncıya 300 milyon var, amatörlere bakan yok!”
28
04 Aralık 2020 - 10:28

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 10 aydan bu yana spor müsabakalarına çıkamayan, evlerine ekmek götüremeyen amatör spor branşlarındaki tüm sporcular ve antrenörlerin sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı.

Online eğitim görmeye çalışan öğrencilerin yaşadıkları sorunları da dile getiren Dr. Şevkin, pandemi sürecinin tüm esnafı ve sanatkarları, dar gelirlileri derin bir ekonomik krize soktuğuna dikkat çekti.
İnsanların işsiz kaldığına işaret eden ancak iktidarın bu durumu görmezden geldiğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Online eğitim gören çocuklarımız zaten konsantre olamazken özellikle Adana’da yoğun elektrik kesintileri nedeniyle eğitim alamaz durumdalar” diye konuştu.

KATARLIYA 300 MİLYON, AMATÖR SPORA SIFIR LİRA!

Süper ligde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yayıncı kuruluş arasında yaşanan para krizine dikkat çeken ve bir spor yorumcusunun yayıncı kuruluş ile TFF arasındaki para transferine yönelik açıklamasına vurgu yapan Dr. Şevkin, TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki 300 milyon liralık farkı devletin ödeyeceğine, Cumhurbaşkanının söz verdiğine dair iddiaları bu kez meclis kürsüsünde hatırlattı.

Devletin bütçesinden yapılacak bu ödemenin aylardır karşılaşmalara çıkamayan amatör spor dünyasına, evine ekmek götüremeyen futbol antrenörlerine büyük bir haksızlık olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, “Aylardır karşılaşmalara çıkamayan, idman yapamayan tüm branştan amatör sporculara ve Adana’da, tüm Türkiye’de özellikle antrenörlere maddi manevi sahip çıkmak devletin asli unsurları arasındadır. Lütfen, bu büyük camiaya kimse kayıtsız kalmasın” dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.