Mavi Haber Adana

banner

Bolsonaro: Koronavirüs aşısı yaptırmayacağım!

Bolsonaro: Koronavirüs aşısı yaptırmayacağım!
76
27 Kasım 2020 - 10:58

Salgının başından beri koronavirüs karşısında aldığı tutum eleştiri oklarının hedefi olan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı planlamadığını belirtti.

Brezilya  Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, koronavirüs  aşısı yaptırmayacağını ve aşı yaptırmanın ülkede zorunlu hale getirilme ihtimalinin düşük olduğunu belirtirtti.

“Aşı olmayacağım, bu benim hakkım” ifadelerini kullanan Bolsonaro, maske takmanın virüsün bulaşmasını önlemede etkili olduğuna dair çok az kanıt olduğunu da iddia ederek şüphelerini dile getirdi.

ABD’den sonra dünyada en yüksek koronavirüs ölümünün gerçekleştiği ikinci ülke olan Brezilya’da, pandemi başladığı günden bu yana 171 bin 497 kişi hayatını kaybederken, 6 milyon 204 bin 570 kişide virüs tespit edildi.

 

ELEŞTİRİLERİN ODAĞINDA

Brezilya’nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19’u küçümseyen tavırları nedeniyle eleştirilerin odağında yer alıyor.

Bolsonaro, ülkesinde salgının baş göstermesinden bu yana maske kullanmadan, birçok kez partisinin düzenlediği gösterilere katılmış ve çeşitli işletmeleri ziyaret etmişti.

Salgının başlarında Kovid-19’u “küçük bir grip” olarak niteleyen Bolsonaro, virüs karşısında yeterli önlem almadığı gerekçesiyle sıkça eleştirilmişti. Ayrıca salgın nedeniyle zor günler geçiren ülkede, bir ayda sağlık bakanı iki kez değiştirilmişti.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.