Mavi Haber Adana

banner

Maske takmadığı için polislerle tartışan Rana Batı’ya 9 yıl 4 ay ceza istendi

Maske takmadığı için polislerle tartışan Rana Batı’ya 9 yıl 4 ay ceza istendi
43
05 Ekim 2020 - 15:34

İstanbul Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle denetim yapan polislerle tartışan Rana Batı hakkında 9 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Kadıköy’de 19 Ağustos günü maske takmadığı iddia edilen Rana Batı’nın (20) maske denetimi yapan polislerle tartışmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

RANA BATI İÇİN İDDİANAME HAZIRLANDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, polis memurları O.N.M. ile B.S.’nin olay yerinde maske denetimi için görevli oldukları anlatıldı.

Rana Batı’nın maskesini kurallara uygun olarak takmaması nedeniyle polis memuru B.S.’nin Batı’yı uyardığı ve maskesini takmasını istediği belirtildi. Rana Batı’nın maskesini takmasına rağmen polislere küfür ettiğinin anlatıldığı iddianamede, polis memuru B.S.’nin “neden küfrediyorsun”  diye seslendiği aktarıldı.

“ORTA PARMAK GÖSTERDİ”

İddianamede, Rana Batı’nın toplumsal yaşamda hakaret anlamına gelen orta parmak işareti yaptığı anlatıldı.

Polis memurlarının Batı’dan şikayetçi olacaklarını belirterek karakola davet ettikleri, Batı’nın ise polis memurlarının görevlerini yapmalarını engelleyecek şekilde tekme atarak ve elini kullanarak cebir sayılan davranışlarda bulunduğu ifade edildi.

Polis memuru B.S.’nin Batı’yı etkisiz hale getirebilmek ve devam etmekte olan saldırıyı önlemek amacıyla zor kullanma sınırları içerisinde müdahalede bulunduğu anlatıldı.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.