Mavi Haber Adana

banner

AKP’li vekilden CHP’li Başkana Skandal Sözlere Tepki Yağdı

AKP’li vekilden CHP’li Başkana Skandal Sözlere Tepki Yağdı
68
24 Eylül 2020 - 12:43

AKP İncirliova Kadın Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşmada CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na cinsiyetçi eleştiride bulunan AKP Milletvekili Metin Yavuz’a tepki yağdı.

CHP’li Tezcan  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

AK Parti milletvekili Metin Yavuz’un düzeyi düşük üslubuna Aydın yabancı değildi. Ancak Özlem Çerçioğlu hakkında, kadın kimliği üzerinden yaptığı son hakaretler, alçalmanın tarifini yeniden yapmayı gerektirecek düzeyde. Allah kimseye alçalacak düzeyde seçim yenilgisi vermesin.

“AKP, KADINLARIN BAŞARISINA TAHAMMÜL EDEMİYOR”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül’de, AKP’li Yavuz’un Çerçioğlu’na yönelik sözlerini eleştirerek, “Kadın kimliği üzerinden yaptığınız bu saldırı, bir kadının başarısına tahammül edememenizden, kadınların erkeklerle eşit bir şekilde var olamayacağını düşünmenizden gelmektedir. Bir kadına ‘anne’, ‘hanımefendi’ ya da ‘bayan(!)’ kimlikleri üzerinden saygı duyup duymamaya karar verebilecek bir zihniyete sahipseniz bu toplumda girmeyi düşündüğünüz mücadeleyi baştan kaybetmişsiniz demektedir. Kadınlara yakıştırdığınız kimlikler üzerinden değil insan olduğu için saygı duyun” sözlerini kaydetti.

CHP’Lİ KADINLARDAN TEPKİ

Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’na yönelik sözlere, partisinin kadın kolları başkanlarından da büyük tepki geldi. İl ve ilçe kadın kolları başkanları yaptıkları açıklamalarla AKP’li Yavuz’u sert sözlerle eleştirdi.

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Sayın Yavuz; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza karşı kullanmış olduğunuz o çirkin ifadelerinizin sizi ne kadar küçülttüğünü görsem de sizin adınıza üzülmüyorum. Ancak hasbel kader partinize gönül vermiş kadınlarımıza da mı hiç saygınız yok sizin? Onlar adına kahroluyorum”  ifadelerini kullandı.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.