Mavi Haber Adana

banner

Bakan Koca saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Bakan Koca saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti
30
23 Eylül 2020 - 10:05

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde hasta yakınlarının saldırı girişiminden barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanları, korku dolu o anları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya anlattı.

Bakan Koca, sağlık çalışanlarını tek tek dinlerken geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını belirtti.

Barikat kuran ekibin başındaki sağlık görevlisi o anları şöyle anlattı:

Çok uğraştık, hatta ben ve uzman arkadaşım bir ara çıktık hastanın durumunun kritik olduğunu, kalbinin, solunumunun durduğu bilgisini de verdik. Hissettik, biz o ortamı. Biz girdik ve ben bir daha hiçbir şey görmedim.

‘ÜZERİMİZE KIRILIR DİYE TRAVMA TAHTALARI İLE BARİYER YAPTIK’

Vefat haberini ilettiklerinde Ahmet Öztaş’ın babasının kendilerini dinleyecek durumda olmadığını belirten görevli, “Önce kendine vurmaya başladı hasta yakını. Sonra bir şey koptu, daha biz kapıyı kapatmadık sonuçta çıkacağız yani. Birden yüklenince biz kapıyı kapattık ve kapı esnedi bize doğru. Cam kapımız. O hengamede biz de arkaya geçtik, üzerimize falan kırılır diye travma tahtaları ile bariyer yaptık. Sonra 155’i, başhekimliği aradık” diye konuştu.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.