Mavi Haber Adana

banner

VALİ SÜLEYMAN ELBAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİMLERDE BULUNDU

VALİ SÜLEYMAN ELBAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİMLERDE BULUNDU
47
11 Eylül 2020 - 9:42
VALİ SÜLEYMAN ELBAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİMLERDE BULUNDU

Vali Süleyman Elban, koronavirüsle mücadele kapsamında “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen denetim faaliyetlerine katıldı.

Bu kapsamda Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi Şehitler Bulvarı üzerinde bulunan esnafı ziyaret eden Vali Elban, maske takmaları, hijyen ve fiziki mesafe kurallarına dikkat etmeleri konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Denetim sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Elban, “Ülkemizde çeşitli nedenlerle virüste artış eğilimi gözleniyor. Bu eğilim ilimizde de aynı şekilde gözleniyor. Ancak çok korkutucu ve kontrol edilemez boyutlarda bir durum ile karşı karşıya değiliz. Şu anda hastanelerimiz ve vaka sayısı açısından yönetilemez ve sıkıntıya girecek durumda değiliz. Önümüz sonbahar ve gribal bir mevsim yaklaşıyor. O mevsime kadar vakanın tamamen bitirilmesi yada en az vakayla girilmesi bizim sağlığımız açısından önem arz ediyor.” dedi

“Bu dönemi vakaları azaltarak karşılamazsak pandemi durumunu yönetmemiz zorlaşabilir.” diyen Vali Süleyman Elban “Onun için vatandaşımızı hem kendilerinin sıkıntı çekmemesi hem maddi olarak daha az zarar görmeleri için bu dönemde tedbirler konusunda dikkatli olmaları için kendilerini uyarıyoruz. Tedbirlere uyum konusunda esneklik devam ederse de artık biraz daha fazla müeyyide uygulama durumuna gitmek durumunda kalacağız” dedi.

Denetimlerde Vali Süleyman Elban’a, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz ile Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci eşlik etti.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.