Mavi Haber Adana

banner

“HEPİMİZ EŞİTİZ” PROJESİ SÜRÜYOR

“HEPİMİZ EŞİTİZ” PROJESİ SÜRÜYOR
185
14 Temmuz 2020 - 12:44

Adana’da Kasım Sacide Ortaokulu’nun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülen Erasmus+ Programı Ana Eylem 2’ye sunduğu “We All Equel One-Hepimiz eşitiz” projesi kabul edildi.
5 ortak ülkenin katılımıyla hazırlanan projenin koordinatörlüğü Birleşik Krallık yapıyor. 2019-2021 yılları arasında uygulanacak proje kapsamında, ilk toplantı İngiltere’nin Birmingham kentinde İspanya, Polonya ve Türkiye’den Kardelen Ortaokulu (Yalova) ortaklığıyla Ocak ayında gerçekleştirildi. İngiltere’deki toplantıya Okul Müdürü Alparslan Yetkinlioğlu, Proje koordinatörü Ruziye İnceoğlu, İngilizce öğretmeni Esra Mengü, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Arife İnci Kurt katıldı.
Toplantıda iki yıl boyunca sürdürülecek faaliyetlerin programı yapıldı. Kasım Sacide Ortaokulu yetkilileri, projenin cinsiyet anlayışına bir ışık tutmak amacıyla ülkeler tarafından detaylandırıldığını bildirdi. Toplumun cinsiyet üzerine genel bir bakış açısını ortaya koymak üzere anketler düzenlenecek, bu veriler proje bitiminde proje koordinatörüne teslim edilecek. Yetkililer, cinsiyet kavramının sadece öğrenciler üzerinde sunumlarla değil, aynı zamanda evdeki rol ve modeller üzerindeki etkisinin araştırılmasını da hedefliyor. Bu arada, proje yaygınlaştırma faaliyetlerinde nasıl bir yol uygulanması da belirlendi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.