Mavi Haber Adana

banner

Tıbbi mümessillerin sertifika sınavı online yapılsın

Tıbbi mümessillerin sertifika sınavı online yapılsın
189
13 Temmuz 2020 - 10:39

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, tıbbi mümessillerin online sınav talebini TBMM’de dile getirdi. Bulut, covid-19’dan dolayı tıbbi mümessillerin sertifika sınavının, diğer üniversite sınavları gibi online olarak yapılmasının, bulaşı riskinin de önüne geçileceğini söyledi.

 CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda tıbbi mümessillerin sorunlarını dile getirdi. Bulut, “2015 yılında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayınlanan “Beşeri ve Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre; ilaç mümessillerine sertifika alması zorunlu hale getirilmiştir” dedi.

SAĞLIKLARINDAN ENFDİŞELENİYORLAR

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin düzenlediği eğitim programına katılan mümessillerin, sınavda başarılı olmak kaydıyla sertifika aldıklarını ve firmalarda ürün tanıtım temsilcisi unvanı ile çalışabildiklerini kaydeden Bulut,   “Farklı illerden Ankara’ya gelecek olan tıbbi mümessiller sınava yine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde gireceklerdir. Tıbbi mümessiller yol, konaklama masrafının yanında, sağlıklarıyla ilgili de endişe içindedir” ifadelerini kullandı.

SINAV, ONLINE YAPILSIN

CHP’li Bulut, Covid-19’dan dolayı sınavın, diğer üniversite sınavları gibi online olarak yapılmasının, bulaşı riskinin de önüne geçmesi açısından yerinde olacağının altını çizdi.

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.