Mavi Haber Adana

banner

Hüseyin Sözlü’nün Enkazı İçin Bakanlık Devrede

Hüseyin Sözlü’nün Enkazı İçin Bakanlık Devrede
279
03 Temmuz 2020 - 12:47

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü döneminde temelleri atılan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan Devlet Bahçeli Köprüsü ile ilgili bakanlık heyeti Adana’da. 

Devlet Bahçeli Köprüsü, maliyeti ve inşa süresiyle Adana’da en çok tartışılan projelerin başında geliyordu. Hüseyin Sözlü döneminde temeli atılan köprü parasızlık nedeniyle sürüncemede kalmıştı.

31 Mart 2019 seçimlerinde göreve gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, maddi bilançoya ilişkin Adana Valiliği’ne bir yazı yazarak, projeyi gerçekleştirecek bütçenin büyükşehirde olmadığını bildirmiş, Adana Valiliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında Devlet Bahçeli Köprüsü projesinin yapımı yazışmalarla istişare edilmişti.

Adana Valiliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında yapılan yazışmalar sonrasında önemli gelişmeler yaşanıyor. Edinilen bilgilere göre, dün (2 Temmuz 2020) bakanlık yetkilileri köprü projesinin bakanlığa devir işlemleri için Adana’ya geldi.

Devir işlemlerini başlatan heyetin, projede değişikliğe gidileceği de belirtildi.

Köprü projesine ek olarak bağlantı yollarına Adana’da “battı-çıktı” olarak tabir edilen köprülü kavşakların ilave edileceği, Adana’da artan araç sayısı, trafik yoğunluğu ve Yüreğir-Sarıçam’da artan yoğunluğun göz önünde bulundurulması bekleniyor.

Bakanlık görevlilerinin, Devlet Bahçesi Köprüsü çalışmalarını tamamladıktan sonra bakanlığa devir işlemlerinin yapılması, ardından projenin ihaleye çıkarılması bekleniyor.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.