Mavi Haber Adana

banner

“Hukuk devleti mücadelesini vermeye devam edeceğiz“

“Hukuk devleti mücadelesini vermeye devam edeceğiz“
121
26 Haziran 2020 - 12:12

ADANA KENT KONSEYİ BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK’ÜZİYARET EDEREK ANKARA’DA VERDİKLERİ HUKUK MÜCADELESİNDEN DOLAYI KUTLADI

Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Berrin Ünlü, Yasemin Yılmaz, Süleyman Dökmez ve Ahmet Apaydın ile birlikte Baro BaşkanıAv. Veli Küçük ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, Ankara’da ‘Savunma Yürüyor’ eyleminde yaşanan olaylardan ötürü geçmiş olsun dileklerini iletirken verilen hukuk mücadelesinde yanlarında olduklarını ifade etti.
Konuklarının ziyaretinden duyduğumemnuniyeti ve teşekkürlerini belirten Av. Veli Küçük, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi.Ankara’da kolluk güçlerinin sergilediği manzara ve baro başkanlarına reva görülen uygulamanın çağdaş ve ileri demokrasi (!) ile yönetilen ülkelerde izahının olamayacağını vurguladı.

Bu duruma sebebiyet verenler hakkında yasal işlemlere başlayacaklarını, yargının üç kurucu unsurundan birisi savunmayı etkisizleştirme ve itibarsızlaştırılma çabalarına asla izin verilmeyeceğini belirten Av. Veli Küçük, “Hukuk devleti mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Barolar ve avukatlar kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edecekler. Bizlere bu onurlu mücadelemizde destek veren ve gücümüze güç katan tüm kurum, kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.