Mavi Haber Adana

banner

Belediyeyi Sıkıyönetim Komutanlığına Çevirdin…

Belediyeyi Sıkıyönetim Komutanlığına Çevirdin…
456
24 Haziran 2020 - 13:20

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, aracının belediye otoparkına alınmadığını belirterek Seyhan Belediyesi’ni Sıkıyönetim Komutanlığı’na benzetti. 

Saruhan Yağmur bu sabah yaşadıklarını şöyle aktardı:

“Bugün esnafımızın sıkıntılarını dile getirmek adına randevu aldığım Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gitmek için belediyeye odamızın resmi aracı belediyeye geldim. Ancak belediye otoparkına girmek için önce Özel Kalem Müdürü damat Erkal Şenyurt’tan izin alınması gerekiyormuş.

Kimse kusura bakmasın, benim makam aracıma resmi aracıma bu muameleyi yapanları tanımam. Benim aracım valiliğe kadar girerken ne hikmetse Seyhan Belediyesine giremiyor. Yazık böyle bir yönetimle karşı karşıyayız. Erkal beye (DAMAT FERİT) burdan duyurulur; odamız 5362 yasa gereği kamu kurumu niteliğinde meslek kurulusu olup esnaflarına hizmet veren kurumdur. Halkın belediyesini Sıkıyönetim Komutanlığına çevirmeye hakkınız yok.”

Ayrıca mahalle muhtarlarının da belediye girişte zorluk çektiğine yönelik şikayetler hatırlatıldı.

Bilindiği üzere, CHP’li 20 belediye meclis üyesinin, damadın icraatlarından şikayetçi olduğu için imza toplamış, İMO Adana Şube Başkanı Aksungur, zehir zemberek bir açıklama yaparak “Seyhan Belediyesi’nin bu çarpık atama icraatını kınıyoruz” demişti.

Damat Erkal Şenyurt, dün de sosyal medya üzerinden paylaştığı küfürlerle Türkiye gündemine geldi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.