Mavi Haber Adana

banner

KIZILAY’DAN ESNAFA MASKE

KIZILAY’DAN ESNAFA MASKE
91
08 Haziran 2020 - 9:56

Dünyayı saran koranavirüs ile mücadele süresince sahadan ayrılmayan Türk Kızılay Adana Şubesi gönüllüleri, bu kez normalleşme sürecinin önemli gereksinimlerinden olan maske ihtiyacı için halkın yanında.

COVID19 salgını normalleşme sürecinde dükkanlarını açan, işe başlayan esnafa maske dağıtan Kızılay gönüllüleri, bir alkışı daha hak ediyor.

Adana’nın Seyhan İlçesinde Kuruköprü, Kocavezir ve Küçüksaat esnafına maske dağıtımı yapan gönüllüler, sosyal mesafe hatırlatması yapmayı da ihmal etmiyor. Dükkanlar, taksiciler ve seyyar satıcılara maske takmanın halk sağlığı için önemini hatırlatan Kızılay ekibi toplam 750 esnafın gönüllerine dokundu.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, dalgının önleme çalışmaları kapsamında faaliyetlerini sürdüreceklerini bildirdi. Saygılı,  “COVID salgını başladığından beri Adana’nın kalabalık ve risk oluşturan çok çeşitli bölgelerinde maske dağıtımı yapıldı ve dağıtımlarımız devam ediyor. Amacımız hem esnafımızın maske ihtiyacını karşılamak, hem de normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde rehavete kapılmamamız gerektiğini hatırlatmak oluyor. Sosyal mesafeyi korumak, maske takmak ve kişisel hijyeni sağlamak hepimizin hala uyması gereken kurallar arasında” diye konuştu.

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.