Mavi Haber Adana

banner

Gündem, İbresini Siyasetten Hizmete Çevirdi

Gündem, İbresini Siyasetten Hizmete Çevirdi
109
08 Haziran 2020 - 10:22

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 2020 yılı sonuna kadar 2 bin kilometre asfalt yenilemeyi hedeflediklerini açıkladı. 

Karalar, pandemi ortamında gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatırken şunları söyledi:

“Otobana bağlantı noktası bulunması nedeniyle büyük öneme sahip ve bitimiyle sürücülerimizi rahatlatacak 80. Yıl Bulvarı’mızdaki asfalt çalışmalarımız devam ediyor. 80. Yıl Bulvarı önemli bir bulvar. Bu noktada TEM’e giriş var. Yol istenilen kalitede olmayınca ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Kısa sürede tamamlayacağımız çalışmanın ardından buranın trafiği rahatlayacak. Bu noktadan TEM’e girmek isteyen ve TEM’den çıkmak isteyen vatandaşlarımızın işi daha kolay ve rahat olacak. Böylece Kenan Evren Bulvarı’nın trafiği de rahatlayacak. Bu bölgeye iki adet altgeçit yapmayı planlıyoruz. Bu dönem onu da yapacağız” diye konuştu.

Dünyamızı ve ülkemizi sarsan Koronavirüs veya benzeri bir felaketle yeniden karşılaşmazsak bu yıl 2 bin kilometre asfalt yenilemeyi hedefliyoruz.

Bunun yanında araç sürücülerinin uzun yıllardır sorunu olan kanalizasyon rögar, Telekom ve yağmur suyu tahliye ızgara seviyelerini, kurduğumuz ekiplerle yol kodu seviyesine getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. Ayrıca Tekel Caddesi, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Aşıklar Caddesi’nde asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, sözlerini “Ekiplerimiz salgınla mücadelenin yanı sıra sinek, vektör ve haşereye karşı kent genelinde 7/24 çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde noktaladı.

MUHALEFETİN ELEŞTİRİLERİ HANGİ YÖNDE?

AK Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı ise Hüseyin Sözlü döneminden kalma projelerin tamamlanmasını eleştirdi.

Gülaçtı, iki ana konu üzerinde durdu;

”Yüreğir’e, özellikle kentsel dönüşüm alanına büyük değer katacak, aynı zamanda Adana’mızda hayata geçen yeni devlet yatırımlarına ulaşım noktasında trafiği büyük oranda rahatlatacak çok önemli bir proje, Yavuzlar Köprüsü’dür.

Yüzde 70’i bitmiş olan proje kaderine terkedilmiş durumdadır.

Ayrıca iki merkez ilçemizi birbirine bağlayan, şehrin merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacak stratejik konumda bulunan bir proje de Girne Köprüsü’dür. Genişletme çalışmaları yüzde 65 oranında tamamlanmış olan bu proje de ne yazık ki yeni yönetim tarafından kaderine terkedilmiş haldedir.”

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.