Mavi Haber Adana

banner

Suni Gündemlerle İlgilenmiyoruz…

Suni Gündemlerle İlgilenmiyoruz…
177
28 Mayıs 2020 - 10:03

Adana AK Parti, bugün sıcak ve poyrazdan zarar gören üreticilerle birlikteydi.  

İl Başkanı Av. Mehmet Ay, milletvekili Tamer Dağlı, Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Remziye Karabucak aşırı sıcak ve rüzgardan zarar gören narenciye bahçelerinde incelemelerde bulunup, üreticilere geçmiş olsun dileklerimizi iletti.

AK Parti İl Başkanı Ay, “Suni gündemlerle ilgilenmiyoruz.  tek gündemimiz Adanamıza ve vatandaşlarımıza hizmet etmek. Bu nedenle bugün buradayız.” dedi.
Çalışkan ve sevilen milletvekili Tamer Dağlı da, Adanalı’nın sesi ve sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru da, ”Narenciye ekim alanlarının büyük bir bölümü TARSİM aracılığıyla sigortalı olmasına rağmen, aşırı sıcak ve poyraz  zararının kapsam içinde olmaması da çiftçimizin diğer bir üzüntüsü haline geldi. TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal ile yaptığım telefon görüşmesinde, oluşturdukları bilim kurulu aracılığıyla sıcak ve poyraz riskinin de incelenerek çalışma yapacaklarından dolayı memnuniyet duydum. Umarım bu risk de poliçeye eklenerek narenciye üreticilerimizin zararı karşılanır” dedi.

Mutlu Doğru, sıcak ve poyrazdan zarar gören çiftçilerin büyük gelir kaybına uğrayacakları tahminiyle, bağlı oldukları ilçe tarım müdürlüklerine başvurarak zarar tespit raporu almalarını önerdi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.