Mavi Haber Adana

banner

Yargı, Saray’ın Boyunduruğu Altındadır

Yargı, Saray’ın Boyunduruğu Altındadır
125
17 Mayıs 2020 - 17:36

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Yüreğir Gençlik Kolları İlçe Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Yargı’nın siyasallaştığının, Saray’ın boyunduruğu altında olduğunun bir örneği de Adana’da yaşanmıştır” dedi.

CHP’li Bulut’un yazılı açıklaması.

Yargı’nın siyasallaştığının, Saray’ın boyunduruğu altında olduğunun bir örneği de Adana’da yaşanmıştır.

Yüreğir Gençlik Kolları İlçe Başkanımız Eren Yıldırım, pandeminin görüldüğü 13 Mart’tan bu yana VEFA gruplarında gönüllü olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım götürmektedir.

Yüreğir İlçe Kaymakamlığı binası önünde erzak dağıtımı yapan bir araca ailesiyle yaklaşarak, vatandaşlık görevi gereği “Bu yardımlar nereye gidiyor?” sorusunu yöneltmiştir. “Ben kaymakamım” diyen ancak koruma olduğu anlaşılan sivil giyimli şahıs Eren Yıldırım’ın kardeşine silah doğrultmuştur. Bu olay üzerine Eren Yıldırım, polisten yardım istemiş ancak gözaltına alınan yine annesi, babası, kardeşi ve kendisi olmuştur.

Mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yıldırım, bir gün sonra AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve sosyal medya trollerinin hedef göstermesiyle tutuklanmıştır. İşsizliğin, yoksulluğun, ekonomik krizin konuşulmasını istemeyen Erdoğan’ın,  Adana’da yaşanan bu olaydan bir terör senaryosu çıkarması olsa olsa akıl tutulmasıdır.

Bugün ülkemizde en küçük bir muhalif ses yargı sopasıyla, bastırılmak istenmektedir. Halkı televizyon ekranlarından kin ve nefrete sevk eden yandaşlara karşı 3 maymunu oynayan, kılını bile kıpırdatmayan yargı, söz konusu muhalefet olunca adeta bir şahin kesilmektedir.

Saray’ın, yeni Türkiyesi’nde pırıl pırıl bir gencimizin, yol arkadaşımızın sadece soru sorduğu için silah çekilmesi ve tutuklanması asla kabul edilemez. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak Saray’ın adaletine teslim olmayacağız. Hiçbir üyemiz hukuksuzluğa, zorbalığa karşı yalnız değildir ve biz bu hukuksuz düzenle sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Haksız ve hukuksuz bir şekilde siyasi saikle tutuklanan Eren kardeşimiz bir an önce serbest bırakılmalıdır.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.